اسفند ۱۶, ۱۳۹۵ کد خبر : 88 اقتصادی پربیننده ترین ها عناوین کل اخبار گفتگو گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی
سيد کاظم دلخوش :

حذف یارانه بگیران پردرآمد باید مرحله به مرحله انجام شود/ تفکیک متمولان و نیازمندان با درصدبندی امکان پذیر نیست

جاهد خبر – سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: می توان بخش زیادی از افرادی که دارای تمکن مالی هستند را از فهرست یارانه بگیران حذف کرد.   سیدکاظم

جاهد خبر – سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: می توان بخش زیادی از افرادی که دارای تمکن مالی هستند را از فهرست یارانه بگیران حذف کرد.

 

سیدکاظم دلخوش اباتری ، با اشاره به ملاک تشخیص پردرآمدها برای حذف یارانه نقدی آن ها از درآمد به وسع خانوار گفت: درآمد خانوار به وسع آن نیز ارتباط پیدا می کند به طوری که هرگاه درآمد بالابرود وسع و توان خانوار نیز بالا می رود و اگر درآمد کاهش پیدا کند، وسع خانوار نیز پائین خواهد آمد.

 

نماینده مردم صومعه سرا درمجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه وسع خانوار همان توان است، درباره قابل شناسایی بودن درصد کمی از پردرآمدها به دلیل عدم ثبت اطلاعات اقتصادی  تصریح کرد: تشخیص دارا و ندار با درصد بندی امکان پذیر نیست و اینکه چه زمانی چه کسی دارا و چه کسی ندار می شود، با آمار و ارقام قابل تشخیص نیست، بلکه باید به بطن جامعه رفت چراکه فردی ممکن است روزی دارا باشد اما برای او حادثه ای پیش آید و یک شبه ندار شود.

 

وی با اشاره به اینکه نمی شود این درصدها را به صورت رسمی و قطعی اعلام کرد، افزود: می توان با بررسی بانک اطلاعاتی افراد، بخش زیادی از افرادی که دارای تمکن مالی هستند را از فهرست یارانه بگیران حذف کرد.

 

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید در بر اساس  اطلاعات مرکز آمار یا وزارت اقتصاد برای پرداخت یا عدم پرداخت خانوارها تصیم گیری شود و پس از بررسی دقیق و محرمانه اطلاعات افراد، پردرآمدها را مرحله به مرحله از فهرست یارانه بگیران خارج کرد، همچنین خانوارهایی که قرار است وارد فهرست دریافت یارانه شوند نیز به صورت مرحله به مرحله وارد شوند.

*موانع اجرای مصوبه بخشش سود و جرایم دیرکرد وام های بانکی رفع شد/ الزام بانک ها به اجرای مصوبه

دلخوش همچنین در بخش دیگری از سخنان خود از رفع موانع برای اجرای مصوبه بخشش سود و جرایم دیرکرد وام های بانکی معوق تا صد میلیون تومان،خبرداد.

وی با اشاره به  اجرایی نشدن مصوبه مجلس شورای اسلامی مبنی بر بخشش سود وجریمه دیرکرد وام های معوقه تا صدمیلیون تومان گفت:ماهها از تصویب مصوبه مربوط به بخشش سود و جرایم دیرکرد وام های بانکی می گذرد؛اما این مصوبه اجرایی نشده است.

 

نماینده مردم صومعه سرا درمجلس شورای اسلامی ادامه داد:بخش قابل توجهی از وام گیرندگان در سال های گذشته به دلیل مسائل مختلف بطور ناخواسته نتوانستند وام های خود را تسویه کنند.

 

این نماینده مردم درمجلس دهم افزود:مصوبه مجلس مبنی بر بخشش سود و جریمه دیرکرد وام ها انگیزه ایجاد می کند تا مردم مطالبات معوق خود را تسویه کنند.

دلخوش اباتری افزود : در جلسه هیأت بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین،موضوع عدم اجرای مصوبه بخشش سود وجریمه دیرکرد وام های معوق بانکی بررسی شد و در این رابطه با سازمان برنامه و بودجه نیز به عنوان سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس نشستی برگزار کردم.

 

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به رفع موانع مصوبه بخشش سود وجریمه دیرکرد وام های معوق، مصوبه مذکوربه زودی در بانک های کشور اجرایی می شود.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر