آذر ۲۰, ۱۳۹۶ کد خبر : 4576 استان‌ها بین‌الملل پربیننده ترین ها تصاویر خبری خبر خبرهای مهم سیاسی عناوین کل اخبار گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی

امدادرسانی هلال احمر گیلان به هفت نفر در ییلاقات سوباتان تالش

جاهد خبرمدیر عامل هلال احمر گیلان از امدادرسانی این جمعیت به هفت نفر در ییلاقات سوباتان شهرستان تالش در غرب استان خبر داد. مهدی ولی پور با اعلام این خبر

جاهد خبرمدیر عامل هلال احمر گیلان از امدادرسانی این جمعیت به هفت نفر در ییلاقات سوباتان شهرستان تالش در غرب استان خبر داد.

مهدی ولی پور با اعلام این خبر به خبرنگار جاهد خبر افزود: پنج راننده آفرود و ۲ نفر از افراد محلی که برای گردش به منطقه اسب مور سوباتان تالش رفته بودند، در مسیر برگشت به دلیل بارش برف شدید، گرفتار شده و با سامانه ۱۱۲ هلال احمر تماس گرفتند.
وی اظهار داشت: تیم امداد کوهستان شهرستان تالش شامل سه نجاتگر و یک راهنمای محلی عازم منطقه شده و پس از پیدا کردن آنها در ظهر روز گذشته (شنبه) در یک محل امن پناه دادند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان بیان داشت: پس از هماهنگی با سازمان امداد کشور با کمک بالگرد هلال احمر اردبیل، افراد به پایین کوه منتقل شدند.
ییلاق سوباتان یکی از زیباترین مناطق ییلاقی کشور است که در ۲۲ کیلومتری ضلع غربی شهر لیسار از توابع شهرستان تالش ، ۳۶ کیلومتری شمال غرب شهر تالش و ۲۱ کیلومتری جنوب شرقی دریاچه نئور واقع شده که از شرق به جنگل های انبوه تالش (لیسار) ، از غرب به ییلاقات اردبیل و دریاچه نئور، از شمال به رودخانه خروشان لیسار و ییلاقات خطبه سرا و از جنوب به مناطق ییلاقی آسبومار جوکندان متصل است.
بر اساس آخرین آمار، جمعیت هلال احمر گیلان دارای ۱۶ تیم واکنش سریع پنج نفره ، یک تیم ۱۵ نفره ، ۱۳ پایگاه امداد و نجات بین شهری، دو هزار و ۲۹۰ نجاتگر و امدادگر و هفت هزار و ۲۲۹ عضو جوان است.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر