آذر ۱۸, ۱۳۹۶ کد خبر : 4567 استان‌ها اقتصادی بین‌الملل پربیننده ترین ها تصاویر خبری خبر خبرهای مهم عکس عناوین کل اخبار گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی
با حضور معاون پژوهشی وزیر علوم صورت گرفت؛

رونمایی از ۴ محصول جدید در پارک فناوری گیلان

با حضور معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، از چهار محصول جدید شرکت‌های فناور مستقر در پارک علم‌وفناوری گیلان رونمایی شد. به گزارش جاهد خبر ، پس از افتتاح کارگاه‌های

با حضور معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، از چهار محصول جدید شرکت‌های فناور مستقر در پارک علم‌وفناوری گیلان رونمایی شد.
به گزارش جاهد خبر ، پس از افتتاح کارگاه‌های سبک ۱۲ واحدی مجتمع نیمه‌صنعتی فشتام با حضور دکتر وحید احمدی، معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، از چهار محصول جدید شرکت‌های فناور مستقر در پارک علم و فناوری گیلان نیز رونمایی شد.
دکترمجید متقی طلب، رئیس پارک علم و فناوری گیلان در این مراسم ضمن تشکر از حضور معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم و مدیران حوزه پژوهش و فناوری کشور گفت: مدیران شرکت‌های فناوری که هم‌اکنون در اینجا حضور دارند، علیرغم کمبودهای داخل استان توانسته‌اند کارهای بزرگی انجام دهند.
دکتر متقی‌طلب ضمن تشریح شبکه حمایتی پارک علم و فناوری گیلان و ساختار حمایتی داخل استان، افزود: در استان گیلان با وجود مراکز رشد و کانون‌های شکوفایی خلاقیت می‌توان گفت کل استان تحت پوشش حمایت از ایده‌های فناورانه و نوآورانه پارک علم و فناوری گیلان قرار دارد و حضور مدیران شرکت‌های فناور در این نشست فرصتی برای بیان مشکلات و یافتن راه‌کارهایی برای پیشبرد و توسعه بیشتر شرکت‌های فناور محسوب می‌شود.
رئیس پارک علم و فناوری گیلان در خصوص تامین نیازهای استان و منطقه، گفت: یکی از ظرفیت‌های این منطقه صنعت چای است که یکی از شرکت‌های فناور مستقر در پارک علم و فناوری گیلان کار بزرگی در حوزه تامین دستگاه‌های مورد نیاز کارخانه‌های چای انجام داده و توانسته است دستگاه‌هایی را که تا دیروز وارد کشور می‌شد، در داخل کشور تولید، راه اندازی و روانه بازار کند.
وی با اشاره به حمایت‌های انجام شده از هسته‌های تحقیقاتی، خاطرنشان کرد: بیش از ۷۰ مورد حمایت از طرح‌ها و ایده‌های کانون شکوفایی خلاقیت وجود داشته که عمدتاً از طرف دانشجویان در مقاطع ارشد و دکترا بوده‌اند و تعداد قابل توجهی از این دانشجویان که عمدتاً از دانشگاه گیلان هستند، در این کانون فعالیت می‌کنند.
دکتر متقی‌طلب در خصوص تجاری‌سازی یکی از ایده‌های برتر که طی ۳ سال منجر به تولید محصول شده است، گفت: هم‌اکنون کارخانه تولید سلولز از کاه‌برنج راه‌اندازی شده و مشغول به فعالیت است که با اعتباری بالغ بر ۴٫۵ میلیارد تومان توسط بخش خصوصی آن هم فقط برای طراحی و ساخت دستگاه‌ها که کلاً در داخل استان انجام شده، سرمایه‌گذاری شده و امضای قرارداد سرمایه‌گذاری این کارخانه در فن‌بازار در سال ۱۳۹۴ منعقد شد و در هفته پژوهش ۱۳۹۵ نیز از ماکت طراحی‌شده آن رونمایی به عمل آمد و اکنون بعد از سه سال به طور کامل راه‌اندازی شده و روزانه توان تولید ۵۰ تن سلولز را دارد.
بر اساس اعلام روابط عمومی وزارت علوم، در پایان این مراسم از چهار محصول جدید برتر در حوزه‌های غذا و دارو، الکترونیک‌وابزار دقیق و صنعت طیور و آبزیان رونمایی شد.
انتهای پیام

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر