آذر ۱۳, ۱۳۹۶ کد خبر : 4376 اقتصادی پربیننده ترین ها تصاویر خبری خبر خبرهای مهم عکس عناوین کل اخبار گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان:

صنایع تبدیلی کشاورزی می‌تواند باعث اشتغال‌زایی در گیلان شود

صنایع تبدیلی کشاورزی می‌تواند باعث اشتغال‌زایی در گیلان شود

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان گفت: گیلان با توجه به اقلیم مناسب دارای پتانسیل کشاورزی بوده و صنایع تبدیلی کشاورزی می‌تواند باعث اشتغال‌زایی در گیلان شود. به گزارش جاهد

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان گفت: گیلان با توجه به اقلیم مناسب دارای پتانسیل کشاورزی بوده و صنایع تبدیلی کشاورزی می‌تواند باعث اشتغال‌زایی در گیلان شود.

به گزارش جاهد خبر- منطقه گیلان، کارگاه دوره‌های آموزشی کنترل کیفیت در کارخانه‌های شالیکوبی و آشنایی با استانداردهای مربوطه با حضور ذینفعان خوشه شالیکوبی و نمایندگان جهادکشاورزی، استاندارد، پارک علم و فن‌آوری و عامل خوشه کسب و کار شالیکوبی گیلان برگزار شد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان گفت:اجرای مدل توسعه‌ای خوشه‌های کسب و کار یکی از مسیرهای رسیدن به عدالت فضایی و توسعه یافتگی پایدار است که شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان عهده‌دار توسعه و ترویج مدل خوشه‌های کسب و کار شالیکوبی، چای، زیتون، کلوچه و اخیرا خوشه کسب و کار شیلات با همکاری و انتخاب عاملین خوشه‌ها است.

وی افزود:گیلان با توجه به اقلیم مناسب دارای پتانسیل کشاورزی بوده و صنایع تبدیلی کشاورزی می تواند باعث اشتغال‌زایی در گیلان شود که با محیط زیست گیلان نیز سازگار است و در جهت توسعه پایدار و همه جانبه خواهد بود .

رییس هیات مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان عدم آموزش ذینفعان و کشاورزان و فقر تکنولوژی کارخانجات مرتبط و لجستیک حمل و نقل را عامل هدر رفت ۳۵ درصدی محصولات کشاورزی در کشور دانست و گفت: این میزان هدر رفت معادل تامین غذای ۱۵ میلیون نفر است.

وی گفت: توسعه خوشه‌ای در جهت حفظ و نگهداری و ارتقای کیفیت محصول نهایی می‌تواند نقش به سزایی در تولید ملی و بهره وری کشور داشته باشد.

 

 

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر