آذر ۱۳, ۱۳۹۶ کد خبر : 4382 پربیننده ترین ها تصاویر خبری خبر سیاسی عناوین کل اخبار گفتگو گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی
سرپرست پیشگیری از آسیب های اجتماعی سازمان بهزیستی:

فعالیت ۵۵۰ پایگاه سلامت اجتماعی/آسیب های فضای مجازی جدی گرفته شود

فعالیت ۵۵۰ پایگاه سلامت اجتماعی/آسیب های فضای مجازی جدی گرفته شود

انزلی-سرپرست پیشگیری از آسیب های اجتماعی سازمان بهزیستی با تأکید برلزوم توجه ویژه به آسیب های فضای مجازی در سطح جامعه ، از فعالیت ۵۵۰ پایگاه سلامت اجتماعی و ۷۰۰

انزلی-سرپرست پیشگیری از آسیب های اجتماعی سازمان بهزیستی با تأکید برلزوم توجه ویژه به آسیب های فضای مجازی در سطح جامعه ، از فعالیت ۵۵۰ پایگاه سلامت اجتماعی و ۷۰۰ گروه همیار سلامت خبرداد.

به گزارش جاهد خبر  بهمن صدیق درحاشیه نشست علمی و هم اندیشی سامانه رصد آسیب های اجتماعی سراج در هتل سفیدکنار بندر انزلی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: باید در خصوص آسیب های اجتماعی مبتنی بر داده و اطلاعات با دقت گردآوری شده بپردازیم.

وی افزود: در خصوص آسیب های اجتماعی باید بر اساس اطلاعات قابل اتکا که در بسته های روش شناسی استوار هستند پیگیری و پیشگیری کنیم.

آغاز فعالیت دفتر پیشگیری از آسیب های اجتماعی بهزیستی

سرپرست پیشگیری از آسیب های اجتماعی بهزیستی کشور با اشاره به اینکه باید عملیات پیچیده تحلیل اطلاعات قطعا انجام شود، گفت: متاسفانه در غیر این صورت میزان زیادی از هزینه های که در خصوص برخورد با آسیب های اجتماعی متحمل شده ایم را از دست می دهیم.

وی به آغاز به کار دفتر پیشگیری از آسیب های اجتماعی اشاره و خاطرنشان کرد : این دفتر با هدف از بین بردن کامل حوزه ها و قلمرو هایی که باعث بروز و شیوع معضلات اجتماعی می شوند، تشکیل و هم اکنون سرگرم آماده سازی یک بستر و رویکرد برنامه محور برای رصد آسیب های اجتماعی است.

صدیق در ادامه با تاکید بر تحلیل موضوعات آسیب های اجتماعی، تصریح کرد: در بازه های زمانی مختلف روند فعالیت این دفتر را مورد بررسی قرار داده ایم تا پیشنهادات لازم و اقدامات راهبردی برای تاثیر گذاری بیشتر بر این پدیده ها ارائه شود.

وی با اشاره به اینکه جامعه موجودی پویا و در حال تغییر است، یادآورشد: برای محقق شدن اهداف باید بسته های نرم افزاری و تدارک های لازم برای این موضوع اندیشیده شود.

سرپرست پیشگیری از آسیب های اجتماعی بهزیستی کشور همچنین به تهدید های موجود در فضای مجازی نیز اشاره کرد و افزود:در حال حاضر یکی از مواردی که در صورت چاره اندیشی نشدن برای آن می تواند افراد را قربانی کند، فضای مجازی است.

وی فضای مجازی خسارت جبران ناپذیری به بار می آورد، گفت:  برای پیشگیری از چنین اتفاقاتی  همکاری و تعامل لازم با وزارت تعاون آغاز  شده تا از آسیب های اجتماعی موجود در فضای مجازی با مشارکت پلیس فتا جلوگیری کنیم.

برگزاری کارگاه هم اندیشی و آموزشی برای جامعه به ویژه جوانان

صدیق  از برگزاری کارگاه های هم اندیشی آموزشی برای مردم و به ویژه نوجوانان خبر داد و خاطرنشان کرد: تلاش می کنیم تا با برگزاری چنین برنامه هایی در زمینه آگاهی و حساس سازی خانواده ها فعالیت بیشتری  شده و مخاطرات موجود را شناسایی و از بروز آنها با کمک متخصصان امر پیشگیری کنیم.

وی با اشاره به ایجاد فضای مناسب برای خانواده ها در زمنیه طرح و حل مسائل شخصی، تصریح کرد: با مشارکت عامل تسهیل گر برای خانواده ها زمینه رشد و توسعه را گسترش دهیم.

سرپرست پیشگیری از آسیب های اجتماعی بهزیستی کشور به برنامه های تدارک دیده شده در این زمینه ها نیز اشاره کرد و یادآورشد : بیش دو هزار کلاس در سطح کشور با مشارکت دانش آموزان و با همکاری وزارت آموزش و پرورش اجرایی و در تلاش هستیم که ظرفیت های موجود برای افزایش توانمند سازی این کلاس ها مناسب با شرایط مناطق زلزله زده در استان کرمانشاه نیز توسعه دهیم.

وی همچنین اظهار کرد: کلینیک های مددکاری، جمعیت همیاران و پایگاه های سلامت های اجتماعی ما به عنوان راهبران اصلی این پروژه با خانواده ها در تماس و ارتباط خواهند بود.

به گفته صدیق بیش از ۵۵۰ پایگاه سلامت اجتماعی و ۷۰۰ گروه همیار سلامت اجتماعی در عرصه های مختلف فعالیت می کنند و در گروه های مردمی نیز حدود ۵۰ هزار نفر عضویت دارند.

 

 

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر