آذر ۲۱, ۱۳۹۶ کد خبر : 4625 استان‌ها بین‌الملل پربیننده ترین ها تصاویر خبری خبر سیاسی عکس عناوین کل اخبار فرهنگی گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی
فرمانده انتظامی گیلان در بازدید از ایرنا مرکز رشت مطرح کرد؛

هم افزایی رسانه ها و ناجا در کاهش آسیب های اجتماعی موثر است

هم افزایی رسانه ها و ناجا در کاهش آسیب های اجتماعی موثر است

فرمانده نیروی انتظامی استان گیلان با اشاره نقش رسانه ها در تنویر افکار عمومی گفت: هم افزایی رسانه ها و ناجا، نقش موثری در کاهش آسیب های اجتماعی دارد و

فرمانده نیروی انتظامی استان گیلان با اشاره نقش رسانه ها در تنویر افکار عمومی گفت: هم افزایی رسانه ها و ناجا، نقش موثری در کاهش آسیب های اجتماعی دارد و باید مورد توجه قرار گیرد.

کار رسانه ای بیشتر از سخت افزاری، کاری نرم افزاری است؛ اطلاع رسانی بهنگام، تنویر افکار عمومی، انتقال صحیح اخبار و اطلاعات و واقعیت ها به میزانی که برای آحاد جامعه مفید باشد، کارهای فکری سنگینی را بدنبال دارد.
وی اظهار کرد: در نگاهی اول، شاید کار رسانه ها فقط حضور در صحنه های مختلف اعم از حوادث و اتفاقات باشد اما واقعیت آن است که فعالیت رسانه ای، کار فکری سنگینی می طلبد.
سردار اسحاقی با اشاره به اهمیت اعتماد عمومی ادامه داد: اگر به اعتماد جامعه خدشه ای وارد شود، اگر دلمردگی یا فاصله ای در انبساط روحی آحاد جامعه بوجود آید؛ آن جامعه آرمانی مورد تاکید و اهداف عالی نظام اسلامی محقق نمی شود.
سردار اسحاقی با اشاره به دشمنی نظام سلطه در مقابل اهداف آرمانی جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: حرکت رسانه ای که هم نشاط و سرزندگی و هم اعتمادآفرینی مردم را از فعالیت ها و خدمات مجموعه دولت به دستگاه حاکم بدنبال داشته باشد؛ کاری تخصصی است.
وی به ایجاد شرایط جدید و تحولی که در عرصه فناوری ایجاد شده، اشاره و اضافه کرد: این تحولات هر روز شتابی بیشتر می گیرد؛ ضمن آنکه این فناوری ها در دسترس همگان با باورهای متفاوت و سطوح مختلف دانش هست از این رو ، لازم است رسانه های حرفه ای که به صورت تخصصی امور را دنبال می کنند، نقش آفرینی موثری داشته باشند.

** اعتماد بزرگترین سرمایه برای هر مجموعه ای است
سردار اسحاقی در ادامه سخنانش اعتماد را سرمایه اجتماعی بزرگی برای هر مجموعه دانست و گفت: در این مسیر موفق عملکرده و توانسته اعتماد مخاطبان را کسب کند.
همچنین در حوزه ماموریت های پلیس، عملکرد موفقی داشته و با عملکرد خود در زمینه فرهنگ سازی و ارتقاء آگاهی شهروندان، با پلیس هم افزایی داشته است.
وی با اشاره به اهمیت هم افزایی رسانه ها با پلیس، برپایی نشست های هم اندیشی با رسانه ها را اثربخش و دارای نتایجی مثبت دانست و افزود: آسیب های اجتماعی و فرهنگی را می توان در نشست با رسانه ها، واکاوی کرد.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر