دی ۱۷, ۱۳۹۶ کد خبر : 5645 استان‌ها بین‌الملل پربیننده ترین ها تصاویر خبری خبر خبرهای مهم سیاسی عناوین کل اخبار گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی
رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان خبر داد:

ارسال یک هزار و ۲۰۷ اثر به دبیرخانه جشنواره ملی مبارزه با مفاسد اقتصادی

ارسال یک هزار و ۲۰۷ اثر به دبیرخانه جشنواره ملی مبارزه با مفاسد اقتصادی

جعفری، با اشاره به برگزاری نخستین جشنواره ملی مطبوعات با محوریت مبارزه با مفاسد اقتصادی به میزبانی بسیج رسانه گیلان، یادآور شد: یک هزار و ۲۰۷ اثر به دبیرخانه این

جعفری، با اشاره به برگزاری نخستین جشنواره ملی مطبوعات با محوریت مبارزه با مفاسد اقتصادی به میزبانی بسیج رسانه گیلان، یادآور شد: یک هزار و ۲۰۷ اثر به دبیرخانه این جشنواره ملی از سراسر کشور ارسال شد.
به گزارش جاهد خبر منطقه گیلان، محسن جعفری، رئیس سازمان بسیج رسانه استان گیلان شامگاه امروز در اختتامیه نخستین جشنواره ملی مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری و تحلیلی که با موضوع «مبارزه با مفاسد اقتصادی» در سالن اجتماعات نیروی انتظامی استان گیلان در رشت برگزار شد، میرزا کوچک خان جنگلی را اولین شهید رسانه دانست و اظهار کرد: میرزا صاحب امتیاز روزنامه جنگل با چاپ سنگی بود.
وی شهیدان میرزا کوچک خان جنگلی، انصاری، اسحاقی، ثابت قدم، اخوان، نشرودکل، کوچک زاده و سیرت نیا را هشت شهید بسیج رسانه گیلان دانست و افزود: شهید مدافع حرم، سید اسماعیل سیرت نیا سیدالشهدای بسیج رسانه و شهید شاخص بسیج رسانه استان گیلان در سال ۹۶ است.
جعفری با اشاره به اقدامات بسیج رسانه گیلان از ابتدای امسال تاکنون، تصریح کرد: دوره های سواد رسانه ای از رده سنی ۶ تا ۵۰ سال در مدارس، دانشگاه ها، دفاتر بسیج رسانه، مساجد و پایگاه های مقاومت برای بیش از ۱۲ هزار و ۶۵۰ نفر برگزار شده است.
رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان، از اعزام نخستین کاروان رسانه ای گیلان به راهپیمایی اربعین خبر داد و گفت: ۴۵ خبرنگار با بیش از ۳ هزار و ۲۰۰ خبر، گزارش، عکس و… مراسم بزرگ اربعین حسینی را پوشش رسانه ای دادند.
وی اضافه کرد: همچنین ۳۹۶ خبرنگار دوره های آموزشی مختلف از جمله گزارش تصویری، خبرنگاری مقدماتی و حرفه ای، اخلاق در رسانه، اینفوگرافیک، قانون مطبوعات، فن مصاحبه و گزارش نویسی را آموزش دیده اند.
جعفری از گزینش علمی ۳۲ خبرنگار برای شرکت در دوره تربیت مدرس روزنامه نگاری در سطح استان های کشور خبر داد و عنوان کرد: همچنین نخستین یادواره شهدای رسانه استان گیلان با حضور یک هزار نفر از فعالان فرهنگی و رسانه ای استان برگزار شد.
این مقام مسئول، با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۸۳ هزار خبر در رسانه های استان منتشر شده است، خاطرنشان کرد: ۱۷ درصد اخبار تولیدی، ۳۶ درصد پوششی، ۲۴ درصد دریافتی و ۲۳ درصد تصویری، یادداشت و تحلیل بوده است.
جعفری، خواستار تعیین تکلیف قانون جامع رسانه، تشکیل صندوق حمایتی از رسانه ها و ساماندهی وضعیت بیمه خبرنگاران شد و عنوان کرد: استان گیلان پتانسیل های بالایی در حوزه رسانه دارد و خبرنگاران گیلانی در سطح کشور توانمند هستند لذا به دور از نگاه جناحی و سلایق سیاسی باید از این ظرفیت استفاده شود.
رئیس بسیج رسانه گیلان، رسانه های مجازی را بی بهره از یارانه رسانه دانست و گفت: همچنین شرایط برای ادامه تحصیل خبرنگاران در رشته های تخصصی علوم ارتباطات تسهیل شود.
وی با اشاره به برگزاری نخستین جشنواره ملی مطبوعات با محوریت «مبارزه با مفاسد اقتصادی» به میزبانی بسیج رسانه گیلان، این جشنواره را بزرگترین رویداد فرهنگی شمال کشور دانست و یادآور شد: یک هزار و ۲۰۷ اثر به دبیرخانه جشنواره ملی مطبوعات از سراسر کشور ارسال شد و ۸ درصد آثار ارسال شده به دلیل عدم مطابقت با محوریت جشنواره از مرحله داوری باز ماند.
جعفری، با بیان اینکه ۷۳ درصد آثار در فضای مجازی، ۱۵ درصد در رسانه های مکتوب و ۱۲ درصد در رسانه ملی منتشر شده است، اظهار کرد: کمیته داوران با حضور ۶ داور ملی به ریاست دکتر محمدمهدی انصاری، عضو هیئت ‌علمی دانشگاه علامه طباطبایی تشکیل شد و داوری با نهایت دقت و تامل در دو بخش میانی و نهایی صورت گرفت.
وی بیشترین آثار دریافتی را به ترتیب مربوط به استان های گیلان، تهران، اردبیل، گلستان و قم دانست و متذکر شد: چگونگی پیگیری منویات و فرمایشات مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی، فرمان هشت ماده‌‌ای رهبر انقلاب به سران قوا درباره مبارزه با مفاسد اقتصادی، نقش مسئولان در مبارزه با فساد اقتصادی، بانکداری اسلامی حامی اقتصاد مقاومتی، مطالبه مردمی در مبارزه با پول‌شویی و فساد اقتصادی، ضرورت مبارزه با ویژه خواری و فساد اقتصادی برای تحقق اقتصاد مقاومتی و نقش قانون‌گذاران در مبارزه با فساد اقتصادی از جمله مهم‌ترین محوریت‌های جشنواره ملی مطبوعات در گیلان است.
رئیس بسیج رسانه گیلان یادآور شد: نخستین جشنواره ملی «مبارزه با مفاسد اقتصادی» در بخش‌های سرمقاله، خبر، گزارش، یادداشت، عکس و تصویر(چندرسانه‌ای)، مصاحبه و تیتر و در بخش ویژه تحت عنوان «شهر خلاق و اقتصاد پایدار» برای شرکت کنندگان گیلان برگزار شد.
به گزارش ایسنا، نفرات برگزیده نخستین جشنواره ملی «مبارزه با مفاسد اقتصادی» به شرح زیر است:
علی نورعلیپور، خبرگزاری تسنیم از اردبیل، سمیه اکبرپور، خبرگزاری شبستان از گیلان، انوش نصرالله زاده ماسوله، روزنامه سئوال و جواب از گیلان و مرضیه محمدحسن زاده محمودی، پایگاه خبری دیار باران از گیلان در بخش گزارش.
محمد خادملو، پایگاه خبری عدالتخواهان از قم، متین شکری مقدم، خبرگزاری تسنیم از گیلان، مائده فلاحتکار، خبرگزاری شبستان از گیلان و پیمان ناصری زارع، خبرگزاری شبستان از گیلان در بخش خبر.
حسن غلامپور، پایگاه خبری لنگرخبر از گیلان، مریم سلیمانی، خبرگزاری ایرنا از گیلان و میثم ربانی، خبرگزاری فارس از گیلان در بخش مصاحبه.
معصومه نیک‌کار، هفته نامه گیلان از گیلان و شهرام شیرگوند و روزنامه گسترش صنعت در بخش یادداشت.
جواد عموزاد، گلستان ما از گلستان و سعیده کاظمی، اکونیوز در بخش تیتر.
جعفر قادری، روزنامه حمایت از تهران در بخش سرمقاله.
مائده اسفندمز، خبرگزاری مهر از گیلان، مریم روشندل، پایگاه خبری صبح مشرق از گیلان و علیرضا کعبی رهنما، پایگاه خبری گیل خبر از گیلان در بخش ویژه شهر خلاق رشت.
علی اسدالهی سوته، خبرگزاری میزان و پویا بازارگرد، پایگاه خبری گیل نگاه از گیلا در بخش عکسو
و سیده فهمیه هاشمی و مژگان فخارمنش، خبرگزاری صدا و سیما و محمدجواد کوچکپور، پایگاه خبری دیار میرزا از گیلان در بخش چندرسانه ای.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر