دی ۱۷, ۱۳۹۶ کد خبر : 5651 استان‌ها بین‌الملل پربیننده ترین ها تصاویر خبری سیاسی عکس گزارش ویژه گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی
استاندار گیلان خبر داد:

سرمایه‌گذاری ۵۰ میلیارد تومانی در حوزه‌ی گردشگری دریایی گیلان

سرمایه‌گذاری ۵۰ میلیارد تومانی در حوزه‌ی گردشگری دریایی گیلان

استاندار گیلان از سرمایه‌گذاری ۵۰ میلیارد تومانی بخش خصوصی به منظور راه‌اندازی خطوط مسافری و گردشگری دریایی گیلان خبر داد. به گزارش جاهد خبر منطقه گیلان، دکتر مصطفی سالاری در

استاندار گیلان از سرمایه‌گذاری ۵۰ میلیارد تومانی بخش خصوصی به منظور راه‌اندازی خطوط مسافری و گردشگری دریایی گیلان خبر داد.
به گزارش جاهد خبر منطقه گیلان، دکتر مصطفی سالاری در نشست بررسی راهکارهای توسعه‌ی گردشگری دریایی گیلان گردشگری را یکی از جدی‌ترین اقدامات در توسعه‌ی گیلان دانست و افزود:سرمایه‌گذاری در حوزه‌ی گردشگری بهترین بازگشت سرمایه را برای بخش خصوصی به همراه دارد .
وی با بیان اینکه گیلان با دارا بودن ظرفیت بالای بنادر و نیز طبیعت بکر،شرایط توسعه‌ی بخش گردشگری را دارد، اظهار کرد: استفاده از ظرفیت موجود در بنادر انزلی، کاسپین و آستارا در گسترش گردشگری دریایی بسیار موثر است .
نماینده عالی دولت با اشاره به اینکه زیرساخت‌های گیلان در این زمینه هیچ محدودیتی ندارد،گفت:با توجه به اینکه در دستگاه‌های اجرایی گیلان رویکرد حمایت محور از بخش گردشگری وجود دارد، باید با جدیت از این طرح حمایت شود.
وی بر ضرورت استفاده از شرکت‌های گردشگری و خدمات مسافرتی در گسترش این بخش تأکید و تصریح کرد:اگر استفاده از امکانات موجود و جدیت دستگاه‌های اجرایی با یکدیگر ترکیب شود قطعاً نتیجه مطلوبی در حوزه‌ی گردشگری حاصل می شود .
استاندار گیلان با اشاره به اعلام آمادگی سرمایه‌گذار داخلی برای سرمایه‌گذاری در حوزه‌‌ی گردشگری دریایی گفت:با سرمایه‌گذاری ۵۰ میلیارد تومانی بخش خصوصی،خطوط مسافری و گردشگری دریایی گیلان راه‌اندازی می‌شود .
وی با اشاره به اینکه در ابتدای این طرح برای بیش از ۱۰۰ نفر بصورت مستقیم اشتغالزایی ایجاد می‌شود،افزود:با توجه به هوای مطلوب و طبیعت زیبای گیلان قطعاً استقبال مردمی بسیاری از این طرح نسبت به بنادر دیگر کشور خواهد شد .
دکتر سالاری با بیان اینکه مردم گیلان تاکنون از دریا استفاده‌ی مطلوبی نکرده‌اند،گفت:اگر بتوانیم گردشگری دریایی را گسترش دهیم تردیدی در جذب هموطنان و گردشگران خارجی وجود ندارد.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر