دی ۶, ۱۳۹۶ کد خبر : 5211 استان‌ها بین‌الملل پربیننده ترین ها تصاویر خبری خبر خبرهای مهم سیاسی عکس عناوین کل اخبار فرهنگی گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی

گیلان در جذب اولیای بی سواد رتبه دوم کشوری را به خود اختصاص داد

گیلان در جذب اولیای بی سواد رتبه دوم کشوری را به خود اختصاص داد

مدیرکل آموزش و پرورش استان با بیان اینکه امسال حجم ابلاغی استان ۹۲۰۰ نفر اعلام شد که ۱۰۰ درصد این تعداد، زیر پوشش قرار گرفت، گفت: استان گیلان در شناسایی

مدیرکل آموزش و پرورش استان با بیان اینکه امسال حجم ابلاغی استان ۹۲۰۰ نفر اعلام شد که ۱۰۰ درصد این تعداد، زیر پوشش قرار گرفت، گفت: استان گیلان در شناسایی و جذب اولیای بی سواد در سال ۹۶ رتبه دوم کشوری را استان بدست آورد.
به گزارش جاهد خبر منطقه گیلان، مهدی حاجتی در جلسه گروه بهبود کیفیت سوادآموزی استان ضمن تبریک هفته سوادآموزی، اظهار کرد: از ویژگی های اصلی انقلاب اسلامی فرهنگی بودن این اتفاق تاریخ ساز بود و تشکیل نهضت سوادآموزی در بحبوحه انقلاب اسلامی مهر تأییدی بر این ادعا و نشان از اهمیت دادن امام خمینی(ره) به حوزه فرهنگ و سواد است.
مدیرکل آموزش و پرورش گیلان درباره عملکرد سوادآموزی استان در شناسایی و جذب افراد بی سواد در سالجاری گفت: امسال حجم ابلاغی استان ۹ هزار و ۲۰۰ نفر اعلام شد که ۱۰۰ درصد این تعداد، زیر پوشش قرار گرفت و علاوه بر آن افزایش حجم نیز از سازمان درخواست گردید.
مدیرکل آموزش و پرورش گیلان افزود: استان گیلان در شناسایی و جذب اولیای بی سواد در سال ۹۶ رتبه دوم کشوری را استان بدست آورد.
در این جلسه غلامرضا مدبری فر، معاون سوادآموزی استان با ارائه گزارش از آخرین وضعیت تحت پوشش قرار گرفتن حجم ابلاغی دوره های سواد آموزی، گفت: نگاه سازمان نهضت سوادآموزی در امر آموزش امروز از مهارت های اولیه سواد(خواندن، نوشتن و حساب کردن) فراتر رفته است که اجرای آزمایشی طرح آموزش تبلت به سوادآموزان نمونه ای از آموزش های جدید به سوادآموزان است.
وی درادامه به ارائه برنامه های گرامیداشت هفته سواد آموزی از جمله برگزاری مسابقه بزرگ کتاب خوانی ویژه همکاران ستادی و آموزش دهندگان و همچنین مسابقه انشانویسی با محوریت پرسش مهر ریاست جمهوری برای سوادآموزان اشاره کرد

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر