بهمن ۲۴, ۱۳۹۶ کد خبر : 7053 اجتماعی استان‌ها اقتصادی بین‌الملل پربیننده ترین ها تصاویر خبری خبر عکس گفتگو گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی

اجرای نسخه الکترونیک در مراکز طرف قرارداد با تامین اجتماعی گیلان

اجرای نسخه الکترونیک در مراکز طرف قرارداد با تامین اجتماعی گیلان

اجرای طرح سامانه نسخه الکترونیک و حذف نسخه در مراکز درمانی طرف قرارداد با تامین اجتماعی استان گیلان در حال اجراست. مدیر درمان تامین اجتماعی گیلان در این باره به

اجرای طرح سامانه نسخه الکترونیک و حذف نسخه در مراکز درمانی طرف قرارداد با تامین اجتماعی استان گیلان در حال اجراست.

مدیر درمان تامین اجتماعی گیلان در این باره به خبرنگار جاهد خبر  بیان داشت: استان گیلان از استان های پایلوت در اجرای طرح سامانه نسخه الکترونیک و حذف نسخه در مراکز درمانی طرف قرارداد با تامین اجتماعی استان است که تاکنون در یکصد مطب متقاضی اجرای این طرح در حال اجرا است.
محمدحسین شهدی نژاد عصر دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا خاطر نشان کرد: سامانه نسخه الکترونیک و حذف نسخه در مراکز طرف قرارداد تامین اجتماعی در راستای مکانیزه کردن خدمات و حرکت به سمت دولت الکترونیک در برنامه ششم توسعه این سازمان در حال اجرا است.
وی اظهار داشت: تشکیل پرونده الکترونیک، حذف دفترچه و نسخه کاغذی، اصلاح مشکلات ناشی از ناخوانا بودن نسخه، امکان صدور دستور بستری یا ارجاع، صدور گواهی استعلاجی و یا صورتحساب بیمه های تکمیلی، امکان پرداخت به روز به پزشکان، قابلیت دریافت بخشی از نسخه از یک داروخانه و بقیه از داروخانه دیگر بدون تمدید یا تجویز نسخه مجدد، کاهش مراجعه بیمار و بیمه شده به بخش های بیمه ای و دولتی و ارتقاء سطح کیفی و کمی خدمات درمانی از مزایای این طرح است.
شهدی نژاد با بیان این که در ۹ ماه گذشته امسال، افزون بر هفت میلیون و ۳۲۷ هزار نفر به مراکز درمانی طرف قرارداد تامین اجتماعی استان گیلان مراجعه کردند، ادامه داد: از این تعداد هفت میلیون و ۲۵۶ هزار نفر از خدمات سرپایی طرف های قرارداد بهره بردند و بقیه در این مراکز بستری شدند.
وی اظهار داشت: به منظور افزایش رضایتمندی بیمه شدگان بیش از ۱۷۰ هزار مورد نسخه دارویی طرف های قرارداد و بیش از یک میلیون نفر از خدمات پاراکلینیک ارائه شده بدون حضور بیمار یا طرف های قرارداد در بستر سیستم الکترونیکی تایید شد.
در زمان حاضر، تامین اجتماعی استان گیلان دارای، بیش از ۱۱۴ هزار مستمری بگیر است.
۴۰۴ هزار بیمه شده اصلی با افراد تحت تکفل آنها یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی استان گیلان هستند.
تامین اجتماعی استان گیلان دارای ۲۸ شعبه اجرایی، هفت واحد اقماری و پنج واحد کارگزاری است.

 

 

 

 

 

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر