بهمن ۲۴, ۱۳۹۶ کد خبر : 7042 اجتماعی استان‌ها اقتصادی بین‌الملل پربیننده ترین ها خبر عکس گفتگو گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی

احیای بافت‌های فرسوده یکی از سیاست‌های بانک مسکن است

احیای بافت‌های فرسوده یکی از سیاست‌های بانک مسکن است

مدیر امور شعب بانک مسکن گیلان یکی از سیاست‌های بانک مسکن را احیای بافت‌های فرسوده شهری عنوان کرد و گفت: در گیلان تاکنون ۵۳۱ واحد به مبلغ ۲۲۴ میلیارد ریال

مدیر امور شعب بانک مسکن گیلان یکی از سیاست‌های بانک مسکن را احیای بافت‌های فرسوده شهری عنوان کرد و گفت: در گیلان تاکنون ۵۳۱ واحد به مبلغ ۲۲۴ میلیارد ریال در محدوده بافتهای فرسوده شهری از محل اعتبار تخصیص یافته است.

نوروزی در گفت و گو با  جاهد خبر  منطقه گیلان،گفت:بانک مسکن در راستای پایبندی به مسئولیت‌های اجتماعی و رعایت اصول اخلاق حرفه‌ای خود در ارائه خدمات کارآمد به مشتریان اهداف مهمی را در دستور کار خود قرار داده که مهمترین آنها افزایش سهم از تامین مالی بخش مسکن و توسعه شهری،سازمان‌دهی انواع تقاضا در بخش مسکن و توانمندسازی مالی خانوارهای فاقد مسکن به خصوص گروه‌های کم درآمد و درآمد متوسط با هدف دست‌یابی آنها به خانه های متناسب با درآمد،همچنین استفاده بهینه از ظرفیت بازار سرمایه از طریق نهادسازی و ابزارسازی در جهت تقویت مالی بازار مسکن است.

وی یکی از سیاست‌های بانک مسکن را احیای بافت‌های فرسوده شهری عنوان کرد و افزود:در گیلان تاکنون ۵۳۱ واحد به مبلغ ۲۲۴ میلیارد ریال در محدوده بافتهای فرسوده شهری از محل اعتبار تخصیص یافته است .

نوروزی ادامه داد:در حال حاضر مشکلی در خصوص تامین مالی در این حوزه وجود ندارد و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به شرکت عمران و مسکن سازان استان گیلان و ارائه معرفی نامه به بانک از تسهیلات این بخش در مرکز استان به ازای هر واحد ۵۰۰ میلیون ریال و در شهرستان‌ها دارای بافت فرسوده به مبلغ ۳۰۰ میلیون ریال بهره‌مند شوند.

وی تصریح کرد:در سال گذشته یک هزار و ۷۴۹واحد از تسهیلات بافت فرسوده به مبلغ ۹۵۵ میلیارد ریال بهره‌مند شدند که این رقم علاوه بر تسهیلات اعطایی به بافتهای فرسوده در قالب مسکن مهر است .

 

 

 

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر