بهمن ۱۶, ۱۳۹۶ کد خبر : 6792 اجتماعی استان‌ها اقتصادی بین‌الملل پربیننده ترین ها تصاویر خبری خبر عکس گزارش ویژه گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی

اعتقاد ندارم که راه آهن قزوین – آستارا تا پایان سال به اتمام برسد

اعتقاد ندارم که راه آهن قزوین – آستارا تا پایان سال به اتمام برسد

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان گفت: اعتقاد ندارم که همه کار راه آهن قزوین – آستارا تا پایان امسال به اتمام برسد ولی ۹۵درصد زیرسازی آن انجام شده است و بیشتر

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان گفت: اعتقاد ندارم که همه کار راه آهن قزوین – آستارا تا پایان امسال به اتمام برسد ولی ۹۵درصد زیرسازی آن انجام شده است و بیشتر کارها تا قبل از پایان سال، انجام می شود.

به گزارش  جاهد خبر  منطقه گیلان،علی خاوری در جمع خبرنگاران استان،اظهار کرد: پروژه راه آهن رشت – قزوین از سال ۱۳۸۶ آغاز شده و این مسیر در قالب هشت قطعه کار می شود و این خط ریلی قادر خواهد بود سالانه ۱۰ میلیون تن بار و سه میلیون مسافر را جابجا کند.

وی افزود:پروژه راه آهن قزوین تا آستارا طرح بسیار سنگینی بود که بخش زیادی از آن انجام گرفته و از ۱۶۴ کیلومتر طول مسیر، ۱۴۸ کیلومتر ریل‌گذاری شده و در بخش زیرسازی،یک کیلومتر در سمت گیلان و چهار کیلومتر در سمت قزوین باقی‌مانده که کارهای مربوطه،در حال انجام است.

خاوری ادامه داد:پس از انجام زیرسازی،ریل موقت گذاشته می شود که قطار با سرعت ۳۰ کیلومتر هم می تواند حرکت کند اما برای انجام کار نهایی، زمان لازم است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان گیلان تصریح کرد:اعتقاد ندارم که همه کار راه آهن قزوین – آستارا تا پایان امسال به اتمام برسد ولی ۹۵درصد زیرسازی آن انجام شده است و با سرعت بالای انجام کار و اعتباری که طی سالجاری برای آن در نظر گرفته شده،بیشتر کارها تا قبل از پایان سال،انجام می شود.

خاوری با بیان اینکه از ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار این پروژه طی سالجاری، ۲۵۰ میلیارد تومان بدلیل اهمیت پروژه تاکنون اختصاص یافته،گفت: این پروژه تا رشت می آید که توجیه اقتصادی ندارد لذا حتما باید به سمت انزلی برود که این قطعه نیز به مناقصه گذاشته شده است .

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان در ادامه سخنانش در این نشست خبری گفت: ۸۵ و نیم درصد راه های روستایی بالای ۵۰ خانوار استان از راه آسفالته برخوردار هستند.

خاوری ادامه داد: از یک هزار و ۴۹۷ آبادی بالای ۵۰ خانوار، راه یک هزار و ۲۸۰ آبادی آسفالته و ۲۱۷ آبادی فاقد آسفالت است و همچنین از ۵۶۳ روستای بین ۲۰ تا ۵۰ خانوار، راه ۴۳۲ خانوار معادل ۸۶ و شش دهم درصد آسفالت است.

وی با بیان اینکه ۲ هزار و ۴۰۰ هکتار بافت فرسوده در استان داریم،گفت:قبل از دولت یازدهم بافت فرسوده شهری ۱۴ شهر دارای محدوده مصوب استان بود که در دولت های یازدهم و دوازدهم،هشت شهر دیگر مصوب شد و پنج شهر دیگر نیز در دستور کار قرار دارد.

خاوری با اشاره به روند تحویل مسکن مهر استان،از افتتاح ۸۱۳ واحد مسکن مهر با صرف هزینه ای بالغ بر ۶۱۱ هزار و ۳۸۰ واحد طی دهه فجر امسال خبر داد.

وی با یادآوری اینکه ۷۴ هزار و ۱۹ واحد مسکن مهر در استان احداث شده،گفت: ۵۱ هزار و ۳۷۰ واحد توسط راه و شهرسازی و ۲۲ هزار و ۶۴۹ واحد توسط بنیاد مسکن در استان احداث شده است و از ۱۱ هزار و ۱۸ واحد باقی مانده نیز، ۶ هزار و ۱۶۰ واحد فاقد متقاضی است.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر