بهمن ۲, ۱۳۹۶ کد خبر : 6208 اجتماعی استان‌ها اقتصادی بین‌الملل پربیننده ترین ها تصاویر خبری خبر خبرهای مهم سیاسی عکس عناوین کل اخبار گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی
نایب‌رئیس اتاق اصناف خبر داد

تصویب طرح ساماندهی صنوف آلاینده توسط هیئت‌وزیران

به گزارش خبرگزاری جاهد خبر از رشت، جلال‌الدین محمد شکریه جمعه‌شب در جلسه کمیسیون بهداشت و محیط‌زیست شورای شهر رشت با اشاره به کارگروه مشترک شهرداری و اتاق اصناف در

به گزارش خبرگزاری جاهد خبر از رشت، جلال‌الدین محمد شکریه جمعه‌شب در جلسه کمیسیون بهداشت و محیط‌زیست شورای شهر رشت با اشاره به کارگروه مشترک شهرداری و اتاق اصناف در زمان شهرداران اسبق رشت و بررسی مسائل و مشکلات بازاریان در این کارگروه‌ها اظهار کرد: نرخ‌گذاری دریافت عوارض زباله برای صنوف باید عادلانه انجام گیرد، زباله برخی صنوف نوعی درآمد است و نباید از همه بر اساس یک سیستم اخذ عوارض شود.
رئیس اتاق اصناف مرکز گیلان به مسئله عوارض تابلو صنوف اشاره کرد و افزود: این مسئله حکم هیئت عمومی دیوان اداری را دارد، شهرداران مناطق نباید در این مسئله ورود کنند چراکه خلاف قانون بوده و حکم انفصال دارد.
عضو شورای شهر رشت تصریح کرد: بر اساس قانون تابلوی منصوب بر اماکن تجاری واداری که معرف شغل و فعالیت آن‌ها است شامل هیچ جریمه‌ای نخواهد بود چراکه شهرداری در این خصوص ارائه‌کننده هیچ خدمتی به آن‌ها نیست.
شکریه بیان کرد: ما از بازاریان خواستیم در مورد این مسئله شکایت نکنند و اتاق اصناف از طریق کارگروه‌های مشترک نسبت به رفع مشکل اقدام خواهد کرد.
نایب‌رئیس اتاق اصناف کشور با اشاره به عوارض مشاغل و انباشت آن طی سال‌های اخیر گفت: شهرداری باید دیون عوارض مشاغل را از مالک بگیرد چراکه بدهی‌ها به واحدهای جدید ربطی ندارد. اگر مستأجر قبلی یک مغازه عوارض مشاغل را نداده است، این نباید بر گردن مستأجر جدید باشد.
وی از تصویب طرح ساماندهی صنوف آلاینده توسط هیئت‌وزیران خبر داد و افزود: ما خودمان در این شهر زندگی می‌کنیم و تأمین منابع مالی شهرداری دغدغه ما نیز هست بنابراین در قالب یک تفاهم‌نامه می‌توان منافع هر دو گروه را لحاظ کرد.
فاطمه شیرزاد نیز با اشاره به حضور نمایندگان اتاق اصناف مرکز گیلان در جلسه کمیسیون اظهار کرد: یکی از محورهای اصلی این جلسه بررسی تعرفه‌های پیشنهادی عوارض صنفی و بهای خدمات سال ۹۷ شهرداری رشت است.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر