بهمن ۲۷, ۱۳۹۶ کد خبر : 7162 اجتماعی استان‌ها اقتصادی بین‌الملل پربیننده ترین ها تصاویر خبری خبر عکس گفتگو گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی

درآمدزایی ۵۰۰ میلیارد ریالی شرکت های فناور گیلان با پرداخت تسهیلات

رئیس پارک علم و فناوری گیلان گفت : پرداخت تسهیلات ، برای شرکت های فناور این استان ۵۰۰ میلیارد ریال درآمدزایی داشته است. به گزارش  جاهد خبر  منطقه گیلان ،

رئیس پارک علم و فناوری گیلان گفت : پرداخت تسهیلات ، برای شرکت های فناور این استان ۵۰۰ میلیارد ریال درآمدزایی داشته است.

به گزارش  جاهد خبر  منطقه گیلان ، دکتر مجید متقی طلب ، در نخستین همایش ملی فرصت‌ها و محدودیت‌های سرمایه‌گذاری آستارا که در هتل بین المللی اسپیناس برگزار شد ، در نشست خبری با خبرنگاران اظهار کرد : پرداخت تسهیلات از محل اعتبارات پارک و صندوق نوآوری و شکوفایی ، برای شرکت های فناور این استان ۵۰۰ میلیارد ریال درآمدزایی داشته و برای حدود ۲ هزار نفر شغلی ایجاد کرده است .

وی با بیان اینکه صندوق نوآوری و شکوفایی گیلان در سال جاری ۲۰ میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان پرداخت کرده است ، ادامه داد : پارک علم و فناوری این استان جزو سه پارک اول کشور است و حدود ۴۰ درصد اعتبارات جاری آن به شرکت های فناور صرف می شود .

وی با تأکید بر اینکه ۹ مرکز رشد ، ۴۰ کانون خلاقیت شکوفایی و ۲۹۰ هسته و شرکت فناور مستقل و مستأجر زیر نظر پارک فناوری گیلان فعالیت می کنند ، افزود: از این تعداد ، ۵۰ هسته دانش بنیان هستند .

متقی طلب با اشاره به اینکه گیلان در حوزه نانو فناوری کشور مهم است ، گفت: قند شیرین کننده طبیعی برای استفاده بیماران دیابت و تبدیل کاه به سلولز برای پیشگیری از سوزاندان کاه و کلش در مزارع از ایده های تجاری سازی شده پارک علم و فناوری گیلان می باشد .

وی خاطر نشان کرد : مجوز مرکز رشد واحدهای فناور آستارا از وزارت علوم پیگیری می شود و بعد از صدور آن ، به جذب نیروی انسانی آن مرکز اقدام می شود .

رئیس پارک علم و فناوری گیلان در بخش دیگر سخنان خود به موقعیت مرزی استان گیلان اشاره کرد و گفت : این استان باید در صدور ایده و طرح های فناورانه پیشگام باشد.

وی اضافه کرد: در این زمینه با مسئولان مرتبط آستراخان روسیه و باکوی جمهوری آذربایجان ، قراردادهایی منعقد کرده ایم و سال گذشته با ارائه طرح و تولیدات یکی از شرکت های پارک فناوری ایران ، ۶۰ هزار یورو ارزآوری شد .

وی اضافه کرد : درون زا و پایدار بودن فناوری برای توسعه ضروری است و همایش ملی فرصت ها و محدودیت های سرمایه گذاری ، نقش موثری در طرح و کاربردی کردن ایده ها دارد .

به گزارش ایسنا ، برپایی نمایشگاه توانمندی های اقتصادی ، تولیدی ، فرهنگی و گردشگری شهرستان مرزی بندر آستارا در بیش از ۱۰ غرفه در هتل بین المللی اسپیناس ، بازدید از منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا ، راه آهن بین المللی آستارا – آستارا ، استیل عباس آباد ، موزه فرهنگ و آموزش حکیم نظامی و دهکده گردشگری حیران و سخنرانی از دیگر برنامه های این همایش بود.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر