بهمن ۲۳, ۱۳۹۶ کد خبر : 7000 اجتماعی استان‌ها اقتصادی بین‌الملل پربیننده ترین ها تصاویر خبری خبر خبرهای مهم سیاسی عکس عناوین کل اخبار گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی
مدیرکل امور مالیاتی گیلان خبر داد:

در ده ماه سالجاری؛دریافت بیش از ۸ هزار میلیارد ریال مالیات

در ده ماه سالجاری؛دریافت بیش از ۸ هزار میلیارد ریال مالیات

مدیرکل امور مالیاتی گیلان گفت: در ۱۰ ماهه امسال بیش از ۸ هزار میلیارد ریال مالیات اعم از مستقیم و غیر مستقیم از مودیان مالیاتی دریافت شده است. جواد انوری

مدیرکل امور مالیاتی گیلان گفت: در ۱۰ ماهه امسال بیش از ۸ هزار میلیارد ریال مالیات اعم از مستقیم و غیر مستقیم از مودیان مالیاتی دریافت شده است.

جواد انوری در گفت وگو با  جاهد خبر  منطقه گیلان،با اشاره به اینکه در ۱۰ ماهه امسال بیش از ۸ هزار میلیارد ریال مالیات اعم از مستقیم و غیر مستقیم از مودیان مالیاتی دریافت شده است،گفت: جا دارد از مودیان مالیاتی و کلیه همکاران که با تلاش بی وقفه خود در امر وصول مالیات کمک می کند،تشکر نمایم.

وی با بیان اینکه از مبلغ مذکور دریافتی حدود نصف آن مربوط به مالیات مستقیم و مابقی سهم مالیات بر ارزش افزوده است، گفت:تاکنون در سالجاری بیش از یک هزار و ۵۳۰ میلیارد ریال از عوارض ارزش افزوده به شهرداری ها و دهیاری ها اختصاص داده شده است.

این مقام مسئول،با اشاره به اینکه مالیات بر ارزش افزوده جایگزین مالیات تجمیع عوارض شده است،گفت:از اول مهرماه سال ۸۷ تاکنون هفت مرحله فراخوان صورت گرفته است که تاکنون بیش از ۲۴ هزار فعال اقتصادی در استان شناسایی شده اند.

مدیرکل امور مالیاتی استان گیلان یادآور شد:امیدواریم تا پایان سال باز هم به این حوزه مبالغی اختصاص یابد تا شاهد توسعه بیش از پیش شهرها و روستاهای کشورمان باشیم.

انوری، با اشاره به اینکه کلیه خدمات و فعالیت   های مالیات بر ارزش افزوده به صورت مکانیزه و الکترونیکی انجام می شود، اضافه کرد:امیدواریم با این کار بتوان گامی مهم به سوی عدالت مالیاتی برداشت.

وی با عنوان اینکه طرح جامع مالیاتی در راستای جلوگیری از فرار مالیاتی است،تصریح کرد:با اجرای کامل طرح جامع مالیاتی،فرار مالیاتی به حداقل خواهد رسید و می توانیم با اجرای این طرح گامی به سوی عدالت مالیاتی برداریم.

مدیرکل امور مالیاتی استان گیلان،از مودیان مالیاتی خواست تا پیش از پایان سال جاری با پرداخت مالیات خود از بخشودگی جرائم مالیاتی که از سوی رئیس کل سازمان به مدیران کل تفویض شده، نهایت استفاده را بنمایند و هر چه زودتر نسبت به پرداخت مالیات قطعی شده خود اقدام کنند.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر