بهمن ۲۷, ۱۳۹۶ کد خبر : 7142 اجتماعی استان‌ها اقتصادی بین‌الملل پربیننده ترین ها تصاویر خبری خبر عکس گفتگو گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی

رضوانشهر کانون پرورش و نگهداری شترمرغ در گیلان

مدیر مرکز تولید و نگهداری شترمرغ مولد در رضوانشهر گفت: این شهرستان، قطب پرورش شترمرغ و بعنوان تنها مرکز تولید و نگهداری شترمرغ مولد در استان گیلان است. رضاطلایی روز

مدیر مرکز تولید و نگهداری شترمرغ مولد در رضوانشهر گفت: این شهرستان، قطب پرورش شترمرغ و بعنوان تنها مرکز تولید و نگهداری شترمرغ مولد در استان گیلان است.

رضاطلایی روز جمعه در گفتگو با خبرنگار جاهد خبر  اظهار داشت : با توجه به پیشرفت دانش روز، تعداد فعالان بخش کشاورزی برای نگهداری و پرورش شتر مرغ از جمله در سطح استان گیلان رو به افزایش است، و برخی جویندگان کار هم مایل به فعالیت در این عرصه هستند.
وی با بیان این مطلب که پرورش این پرنده می تواند برای بسیاری افراد نیز درآمدزا باشد افزود : تولیدکنندگان به حمایت دولت نیاز دارند و اگر از من تولید کننده در پرورش و نگهداری شتر مرغ حمایت شود، می توان تعداد مولدها و شترمرغ ها را افزایش داد و با این کار گوشت و چرم بیشتری تولید و صادر کرد.
طلایی بیان کرد: از ۲۱ سال پیش این صنعت را برای اولین بار در سطح استان گیلان پایه گذاری کردم و هم اکنون در این مزرعه واقع در روستای کلیمان رضوانشهر۶۰ قطعه شترمرغ مولد با ظرفیت تولید حدود ۳ هزار قطعه جوجه در سال پرورش داده می‌شود.
وی گفت: از این مزرعه که از سال ۷۶ فعالیت خود را در زمینه پرورش شترمرغ آغاز کرده است یکهزار و ۲۵۰ قطعه جوجه شترمرغ به ارمنستان، عراق، تاجیکستان و آذربایجان صادر کرده است.
طلایی با اشاره به اینکه ارزش شترمرغ فقط به گوشت و تخم آن خلاصه نمی شود، گفت: این پرنده بزرگ هیچ دورریزی نداشته و از پر، پوکه تخم، پوست، چربی و روغن آن در صنایع دستی، کیف و کفش و پزشکی هم استفاده می شود.
در حال حاضر ۳۶۵ قطعه شترمرغ مولد و پرواری در ۶ مزرعه در شهرهای رضوانشهر، رودبار، تالش، ماسال و فومن پرورش و نگهداری می شود و گیلان، نخستین استان صادرکننده جوجه شترمرغ در کشور است.
شهرستان رضوانشهر با حدود ۸۰ هزار نفر جمعیت، ۱۲۰ روستا و ۸۱۰ کیلومتر مربع وسعت جغرافیایی در ۷۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.

 

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر