بهمن ۲۷, ۱۳۹۶ کد خبر : 7139 اجتماعی استان‌ها اقتصادی بین‌الملل پربیننده ترین ها تصاویر خبری خبر عکس گزارش ویژه گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی
شهردار رشت مطرح کرد؛

رونق گردشگری در کلانشهر رشت در گرو رفع مشکل ترافیک

شهردار رشت با اشاره به ترافیک این کلانشهر بیان داشت: برای رونق صنعت گردشگری در رشت حتما بایستی مشکل ترافیک این کلانشهر را رفع کنیم. به گزارش خبرنگار  جاهد خبر 

شهردار رشت با اشاره به ترافیک این کلانشهر بیان داشت: برای رونق صنعت گردشگری در رشت حتما بایستی مشکل ترافیک این کلانشهر را رفع کنیم.

به گزارش خبرنگار  جاهد خبر  مسعود نصرتی روز پنجشنبه در مراسم افتتاح مرکز کنترل ترافیک شهرداری رشت در پایانه مسافربری این کلانشهر افزود: برای پویایی، درآمد و خلق ثروت بایستی مشکلی به عنوان ترافیک در کلانشهر رشت نداشته باشیم.
وی اظهار داشت: گردشگری که وارد استان گیلان می شود، بایستی حداقل توقفی هشت ساعته در رشت داشته باشد که این مهم در پویایی و رونق صنعت گردشگری این کلانشهر نقش مهمی دارد.
نصرتی با بیان این که هسته مرکزی رشت نباید ترافیک داشته باشد، خاطر نشان کرد: در این باره هر جا نیاز به بازنگری است، حتما بایستی این کار انجام شود.
وی بیان داشت: هر طرحی که مشاوران برای رفع مشکل ترافیک تهیه و به تصویب می رسد بایستی اجرا شود در غیراینصورت ما از نعمت خدادادی که تولید ثروت را برای رشت خواهد داشت، محروم شده و به هیچ وجه پاسخگوی مردم نخواهیم بود.
شهردار رشت با تاکید بر ضرورت رفع مشکل ترافیک در این کلانشهر خاطر نشان کرد: حتی اگر نخواهیم در رشت گردشگرپذیر داشته باشیم، ترافیک را حتما بایستی حل کنیم.
وی در ادامه درباره مرکز کنترل ترافیک شهرداری کلانشهر رشت با بیان این که ۳۹ دوربین ثبت تخلف در این مرکز فعال شده، اظهار کرد: البته این میزان دوربین ثبت تخلف برای رشت که علاوه بر جمعیت ثابت روزانه ۴۰۰ هزار نفر وارد این کلانشهر می شوند، تعداد کمی است.
وی در بخش دیگری از سخنانش در مورد زیرساخت های فیبرنوری در کلانشهر رشت بیان داشت: بر اساس مذاکراتی که با چند سرمایه گذار انجام داده ایم، ۱۲۰ متر فیبرنوری در زیرساخت های تقاطع و خیابان ها انجام می شود.
مرکز کنترل ترافیک شهرداری رشت روز پنجشنبه با حضور جمعی از مسئولان و اعضای شورای اسلامی رشت در پایانه مسافربری این کلانشهر افتتاح شد. برای راه اندازی مرکز کنترل ترافیک شهرداری کلانشهر رشت با ۳۹ دوربین ثبت تخلف، حدود شش میلیارد تومان هزینه شده است.
رشت حدود ۷۰۰ هزار نفر جمعیت ثابت دارد که به طور متوسط ، این تعداد در طول روز به بیش از یک میلیون و ۲۰۰هزار نفر می رسد.

 

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر