بهمن ۲۱, ۱۳۹۶ کد خبر : 6909 اجتماعی استان‌ها اقتصادی بین‌الملل پربیننده ترین ها تصاویر خبری خبر عکس گزارش ویژه گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی
• معاون استاندار گیلان

شهر رشت ۸۰۰ هک تار بافت فرسوده دارد

شهر رشت ۸۰۰ هک تار بافت فرسوده دارد

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان گفت: در حدود ۲ هزار و ۳۶۰ هکتار از مساحت استان گیلان جزو بافت فرسوده تعریف شده که بیشترین آن با ۸۰۰ هکتار مربوط

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان گفت: در حدود ۲ هزار و ۳۶۰ هکتار از مساحت استان گیلان جزو بافت فرسوده تعریف شده که بیشترین آن با ۸۰۰ هکتار مربوط به شهر رشت است.

به گزارش  جاهد خبر  منطقه گیلان، حجت شعبانپور در نشست آغاز برنامه ملی بازآفرینی شهری «امید» که با دستور رئیس جمهور همزمان به صورت ویدئوکنفرانس در استانداری گیلان برگزار شد، درخصوص اجرایی شدن این طرح در گیلان، افزود: از سال ۱۳۹۲ از بین ۵۲ شهر گیلان ۲۳ شهر دارای محدوده مصوب بافت های فرسوده هستند.

وی با بیان اینکه در دو شهر رشت و لنگرود محدوده سکونتگاه های غیررسمی نیز مطالعه و مصوب شده است اظهار کرد: یکی از اهداف دولت در اجرای برنامه احیای بافت های فرسوده توسعه معابر و زیرساخت ها و نیز تغییر ساختار ساختمان ها از حالت خرد و کوچک است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان، مقاوم سازی ساختمان ها در برابر حوادث غیرمترقبه را یکی دیگر از اهداف اجرای این طرح عنوان کرد و گفت: عزم دولت در اجرای طرح بازآفرینی شهری بسیار جدی است و آغاز این طرح با حضور و دستور رئیس جمهور نشان از اهمیت این طرح برای دولت دارد.

این مقام مسئول، با اشاره به اینکه گیلان جزو ۱۰ استان کشور در اجرای برنامه ملی بازآفرینی شهری است خاطرنشان کرد: در اجرای این طرح یک قطعه زمین با مساحت یک هزار و ۳۵۳ متر در بافت شهری با کاربری تجاری و مسکونی به وزارت راه و شهرسازی معرفی شده است.

شعبانپور، با بیان اینکه برای بافت های فرسوده موجود در ۲۳ شهر مصوب شده گیلان در این طرح برنامه مدون داریم افزود: در این طرح با استفاده از تسهیلات ابلاغ شده، ظرفیت و استقبال بالای سرمایه گذاران و واگذاری امور به مردم می توانیم به موفقیت برسیم.

وی به عزم جدی و آمادگی موجود در استان گیلان با هدایت استاندار گیلان اشاره و عنوان کرد: امیدواریم بتوانیم با تشکیل کارگروه زیربنایی هر ۱۵ روز یک بار از حداکثر تسهیلات موجود در کشور برای بخش احیای بافت فرسوده استفاده کنیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان، با اشاره به اینکه حدود ۱۰ درصد مساحت فضای شهری استان را بافت فرسوده تشکیل می دهد گفت: در حدود ۲ هزار و ۳۶۰ هکتار از مساحت استان گیلان جزو بافت فرسوده تعریف شده که بیشترین آن با ۸۰۰ هکتار مربوط به شهر رشت است.

وی با بیان اینکه بافت های فرسوده در مقابل حوادث ناکارآمد هستند اظهار کرد: بیش از ۲ هزار و ۴۰۰ واحد در گیلان، تاکنون از تسهیلات بافت فرسوده در دولت تدبیر و امید استفاده کرده و از تخفیفات ویژه برخوردار شده است.

شعبانپور ادامه داد: از این تعداد تسهیلات ۲ هزار و ۲۰۰ واحد مورد بهره برداری قرار است.

این مقام مسئول، با بیان اینکه ۹۴ گیلان دوازدهمین استان کشور بود که در سال ۹۴ جلسه‌ بازآفرینی شهری را برگزار کرد، گفت: ابلاغ اجرای طرح بازآفرینی شهری در سال ۹۴ برای تمامی شهرستانها ارسال شد و این جلسات به صورت منظم توسط اداره کل راه و شهرسازی انجام می گیرد.

وی خواستار تعامل و معرفی بیشتر این طرح به مردم از سوی رسانه ها به ویژه صدا و سیما شد و اضافه کرد: در اجرای این طرح نیازمند تبلیغات گسترده و اطلاع رسانی صحیح هستیم تا باعث ترغیب و استقبال مردم شود.

شعبانپور، به نقش تسهیل گری دولت در اجرای این طرح اشاره کرد و یادآور شد: پرداخت تسهیلات با حمایت دولت و اجرای این طرح توسط خود مردم صورت می

 

 

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر