بهمن ۲۳, ۱۳۹۶ کد خبر : 7006 اجتماعی استان‌ها اقتصادی بین‌الملل پربیننده ترین ها تصاویر خبری خبر عکس گفتگو گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی

قیمت برنج ۶ درصد افزایش یافته است

قیمت برنج ۶ درصد افزایش یافته است

در پاییز سال ١٣٩۶،در بخش غلات، متوسط قیمت برنج ۱۰هزار و ۴۶ تومان بوده که نسبت به فصل پاییز ٩۵ شش درصد افزایش داشته است . به گزارش جاهد خبر

در پاییز سال ١٣٩۶،در بخش غلات، متوسط قیمت برنج ۱۰هزار و ۴۶ تومان بوده که نسبت به فصل پاییز ٩۵ شش درصد افزایش داشته است .

به گزارش جاهد خبر بنا بر اعلام مرکز آمار در پاییز سال ١٣٩۶،در بخش غلات، متوسط قیمت ذرت دانه‌ای ۱۰۵۸ تومان و برنج ۱۰ هزار و ۶۴ تومان بوده که نسبت به فصل پاییز ۱۳۹۵به ترتیب ۴.۶ و ۶ درصد افزایش داشته است .

در بخش حبوبات، متوسط قیمت لوبیا قرمز ۵۲۲۱ تومان و لوبیا چیتی ۷۹۱۱ تومان بوده که نسبت به فصل مشابه سال قبل به ترتیب ۶.۳ و ۴۲ درصد افزایش نشان می‌دهد .

در بخش محصولات جالیزی، متوسط قیمت هندوانه ۵۴۷، خربزه ۴.۶ و خیار ۱۲۵۸ تومان  بوده که نسبت به فصل پاییز سال قبل، قیمت هندوانه ۲۳.۲ درصد افزایش، خربزه ٢٣.۴ درصد کاهش و خیار ١١.۶ درصد افزایش داشته است .

در بخش سبزیجات، متوسط قیمت سیب زمینی ۶۱۵ و پیاز ۸۴۳ ریال بوده که نسبت به فصل مشابه سال قبل به ترتیب ۴۳.۶ و ۵٢.۵ درصد افزایش داشته است. به علاوه، متوسط قیمت گوجه فرنگی ۴۹۶ و بادمجان ۷۱۳ ریال بوده که به ترتیب ٣١.٣ و ٢۶.٠ درصد نسبت به فصل مشابه سال قبل افزایش داشته است .

در بخش محصولات علوفه‌ای،متوسط قیمت یونجه ۸۸۵ و ذرت علوفه‌ای ۱۸۱ ریال بوده که نسبت به پاییز ٩۵ به ترتیب ۲۴.۶ و ١۵.٨ درصد افزایش داشته است .

در بخش میوه‌های هسته‌دار، متوسط قیمت انار ۱۹۸۲ بوده که نسبت به پاییز سال قبل ۲۲.۹ درصد افزایش نشان می‌دهد .

در بخش میوه‌های دانه‌دار،متوسط قیمت سیب درختی ١٣١٩۵ ریال بوده که نسبت به فصل مشابه سال قبل ۴.۳ درصد کاهش داشته است و متوسط قیمت انگور ١٣٨١١ ریال بوده که نسبت به پاییز سال قبل ٢٢.١ درصد افزایش داشته است .

در بخش دامداری سنتی،متوسط قیمت یک کیلوگرم گوسفند و بره زنده ١۶ هزار و ۱۱ تومان و یک کیلوگرم گاو پرواری زنده ۱۳ هزار و ۷۱۴ تومان بوده که نسبت به فصل مشابه سال قبل به ترتیب ۲۴.۷ و ١۵.١ درصد افزایش نشان می‌دهد .

در بخش فرآورده‌های دامی سنتی، متوسط قیمت یک کیلوگرم شیر گوسفند ۲.۸۳ تومان و متوسط قیمت یک کیلوگرم شیر گاو ۱۱۸۰ تومان بوده که نسبت به فصل پاییز ٩۵ به ترتیب ۹.۳ و ۴.۴ درصد افزایش داشته است .

در بخش هزینه خدمات ماشینی، هزینه شخم زمین زراعی آبی ۱۴۶ هزار و ۶۱۳ تومان و هزینه شخم زمین زراعی دیم ۱۰۹ هزار ‌ تومان  بوده که نسبت به فصل مشابه سال قبل به ترتیب ۹.۱ و ٩.۵ درصد افزایش داشته است .

در بخش دستمزد نیروی کار،دستمزد کارگر میوه‌چین مرد ۵۲ هزار و ۵۲۸ تومان و دستمزد میوه‌چین زن ۴۲ هزار و ۹۱۴ تومان بوده که نسبت به فصل پاییز سال ٩۵ به ترتیب ۳.۵ و ١٧.٩ درصد افزایش داشته است. و نیز، دستمزد کارگر تنک‌کار مرد ۴۷ هزار و ۲۵۹ ریال بوده که نسبت به پاییز سال قبل ٧.۴ درصد کاهش داشته و دستمزد  تنک‌کار زن ۳۴ هزار و ۵۹۶ تومان بوده که نسبت به پاییز سال قبل ١٨.٢ درصد افزایش داشته است. اطلاعات بیشتر از طریق فایل پیوست قابل دستیابی است.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر