بهمن ۲۷, ۱۳۹۶ کد خبر : 7145 اجتماعی استان‌ها بین‌الملل پربیننده ترین ها تصاویر خبری خبر خبرهای مهم سیاسی عکس عناوین کل اخبار گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی
مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان:

وظیفه داریم برای رونق اقتصاد هنر تلاش کنیم

مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان، با بیان اینکه سینما متعلق به بخش خصوصی است و به فراخور آن نیازمند بازگشت سرمایه، تاکید کرد: همه ما وظیفه داریم برای رونق اقتصاد هنر

مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان، با بیان اینکه سینما متعلق به بخش خصوصی است و به فراخور آن نیازمند بازگشت سرمایه، تاکید کرد: همه ما وظیفه داریم برای رونق اقتصاد هنر تلاش کنیم.

به گزارش  جاهد خبر  منطقه گیلان، فیروز فاضلی در جلسه تجلیل از عوامل اجرایی همزمانی سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر در گیلان، ضمن تقدیر از یکایک دست‌اندرکاران این برنامه، گفت: این کار تیمی که با همکاری شما انجام شد، انصافا یک شاهکار بود و مقدور نمی‌شد مگر با همدلی؛ این نشان می‌دهد که انسان‌ها با همدلی می‌توانند با کم‌ترین امکانات بیشترین موفقیت را رقم بزنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان، با بیان اینکه تمامی عوامل از ماه‌ها پیش تلاش داشتند جشنواره‌ای متفاوت برای مخاطبان ارائه شود، افزود: برگزاری باشکوه جشنواره یکی از دغدغه‌های اصلی مسئولان بود که الحمدلله به همت تمامی عوامل به نحو احسن اجرا شد که جا دارد از آقایان داروغه‌زاده، دبیر جشنواره، حیدریان، رئیس سازمان سینمایی کشور، خلیلی، معاون توسعه فناوری و سیدی، مدیر عملکرد این سازمان تشکر داشته باشم.

وی با اشاره به استقبال مخاطبان از برگزاری همزمانی سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر در گیلان، ابراز کرد: این استقبال زایدالوصف از جشنواره برای من بسیار دلنشین بود، چرا که پاسخی درخور از اعتماد به جوانان در برگزاری جشنواره به دست آنان را گرفتم.

فاضلی، با اشاره به گذشته درخشان گیلان در عرصه فرهنگ و هنر، اظهار کرد: این گذشته، هویت ماست که بنده هم به آن می‌نازم، اما باید توجه داشت که نباید در گذشته بمانیم بلکه باید با نیم‌نگاهی به گذشته، واقعیت‌های وضع موجود را نیز ببینیم و برای آینده‌ای بهتر برنامه‌ریزی داشته باشیم.

این مسئول فرهنگی، با بیان اینکه سینما متعلق به بخش خصوصی است و به فراخور آن نیازمند بازگشت سرمایه، تاکید کرد: همه ما وظیفه داریم برای رونق اقتصاد هنر تلاش کنیم و تا زمانی ‌که این مسئله را جدی نگیریم هم هنرمندان و هم مراکز فرهنگی و هنری ما دچار چالش خواهند بود.

مدرس دانشگاه عنوان کرد: به راستی سهم فرهنگ و هنر در سبد خانوار ما چقدر است؟ و در جامعه ما برای روح خانواده چقدر هزینه می‌شود؟ بزرگان ما باید برای موضوعات فرهنگی و هنری هزینه کنند و این هزینه نیست بلکه نوعی سرمایه‌گذاری است که نیازمند فرهنگ‌سازی است.

مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان خاطرنشان کرد: این امر نیازمند تلاش مضاعف شما جوانان است. جامعه از آن شماست؛ شما نسلی هستید که باید در کنار تدبیر نسل فهیم گذشته، تجاربی را کسب کنید و آینده روشن را رقم بزنید.

فاضلی، با بیان اینکه مدیریت همانند دوی امدادی است، تصریح کرد: مدیران جوان باید با بهره‌گیری از خرد و تدبیر مدیران گذشته، تداوم گر راه آنان باشند. قطعا مدیریت با نفی مدیران گذشته شکل نخواهد گرفت.

وی یادآور شد: از امروز برای برپایی هرچه باشکوه‌تر جشنواره در سال آینده که همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی است تلاش خواهیم کرد.

به گزارش ایسنا، در این جلسه از عوامل اجرایی برگزاری همزمانی سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر در گیلان از جمله عوامل سینما میرزاکوچک رشت، برنامه تلویزیونی سانس هفتم، سایت هفت ساز، مجموعه رشت سینما و همکاران اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تقدیر به عمل آمد.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر