اسفند ۲, ۱۳۹۶ کد خبر : 7344 اجتماعی استان‌ها اقتصادی بین‌الملل پربیننده ترین ها تصاویر خبری خبر عکس گفتگو گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی

اتمام عملیات نصب تیرهای فلزی دهانه پل کیلومتر ۵۵ راه آهن قزوین-رشت

اتمام عملیات نصب تیرهای فلزی دهانه پل کیلومتر ۵۵ راه آهن قزوین-رشت

لحظاتی پیش عملیات نصب تیرهای فلزی دهانه وسط پل کیلومتر ۵۵ راه آهن قزوین-رشت به اتمام رسید. به گزارش جاهد خبر منطقه گیلان به نقل از پایگاه خبری وزارت راه

لحظاتی پیش عملیات نصب تیرهای فلزی دهانه وسط پل کیلومتر ۵۵ راه آهن قزوین-رشت به اتمام رسید.

به گزارش جاهد خبر منطقه گیلان به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی،اعلام کرد،لحظاتی پیش عملیات نصب تیرهای فلزی دهانه وسط پل کیلومتر ۵۵ راه آهن قزوین-رشت به اتمام رسید.

با پایان نصب عرشه فلزی پل روی اتوبان به طول ١٠۵متر و وزن کل هزارتن از روز گذشته آزاد راه قزوین-رشت بازگشایی شد .

با توجه به مزایای ترانزیت ریلی و نقش اساسی آن در رشد اقتصادی کشور،یکی از اولویت‌های مهم دولت تدبیر و امید توسعه شبکه راه‌آهن است و راه‌آهن قزوین- رشت یکی از مهمترین پروژه‌های ریلی حال حاضر کشور محسوب می‌شود.

عملیات اجرایی پل کیلومتر ۵۵ ‌مهمترین بخش عملیات محور قزوین- رشت است که از روی آزادراه قزوین- رشت و جاده قدیم عبور می‌کند و هم اکنون عملیات ساخت، نصب و تکمیل سه دهانه باقیمانده پل در حال انجام است که شامل یک دهانه صد متری بر روی آزادراه قزوین- رشت و دو دهانه ۶۵ متری است و تکمیل شدن این پل نقش مهمی در اتمام عملیات اجرایی راه‌آهن قزوین- رشت دارد .

حجم زیادی از عملیات اجرایی به پایان رسیده است و تکمیل این پروژه از نظر ترانزیت کالا حتی برای کشورهای همسایه از جمله هند استراتژیک محسوب می‌شود و می تواند زمان حمل کالا به روسیه و آذربایجان را تا نصف کاهش دهد که در هزینه‌ها نیز صرفه‌جویی قابل توجهی خواهد شد.

برای احداث راه‌آهن قزوین-رشت به قیمت روز بیش از ۳ هزار میلیارد تومان هزینه شده است و امسال هم ۳۰۰ میلیارد تومان به پروژه تزریق شده که بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان آن هزینه شده است تا پروژه در زمان مقرر به بهره‌برداری برسد .

 

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر