اسفند ۲۱, ۱۳۹۶ کد خبر : 7915 اجتماعی استان‌ها اقتصادی بین‌الملل پربیننده ترین ها تصاویر خبری خبر عکس عناوین کل اخبار گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی
رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبر داد:

اجرای طرح «سلامت نوروزی» در گیلان

اجرای طرح «سلامت نوروزی» در گیلان

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از اجرای طرح سلامت نوروزی تا ۱۵ فروردین ۹۷ در دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبر داد و گفت: این طرح در راستای ارایه خدمات مطلوب

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از اجرای طرح سلامت نوروزی تا ۱۵ فروردین ۹۷ در دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبر داد و گفت: این طرح در راستای ارایه خدمات مطلوب به شهروندان و مسافرینی که در ایام نوروز وارد استان گیلان می‌شوند اجرا خواهد شد.

دکتر شاهرخ یوسف‌زاده چابک در گفت و گو با ایسنا- منطقه گیلان، با بیان اینکه طرح سلامت نوروزی، از ۱۵ اسفند ۹۶ الی ۱۵ فروردین ۹۷ در دانشگاه علوم پزشکی گیلان اجرا می‌شود اظهار کرد: با توجه به افزایش ۱۷ درصدی ورود مسافران به گیلان در سال ۹۶، پیش بینی می‌شود؛ جهت ارایه خدمات مناسب به شهروندان و مسافرینی که گیلان را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب کرده‌اند، نیازمند هماهنگی و همکاری بین بخشی باشیم.

وی افزود: با توجه به احتمال ورود بیش از دو و نیم میلیون مسافر به استان، استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی، استقرار ۲۳ ایستگاه سلامت در سطح استان، دایر کردن مراکز شبانه روزی دندانپزشکی و داروخانه‌های معین برای ارایه خدمات دارویی مناسب، از جمله اقدامات پیش‌بینی شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان تصریح کرد: در این زمینه ۶۳ پایگاه اورژانس، ۲۶ مرکز درمانی دولتی و ۸ مرکز درمانی خصوصی، ۱۰۰ مرکز جامع شبانه‌روزی دولتی و ۴۸ مرکز شبانه‌روزی خصوصی، آماده خدمت رسانی است.

یوسف‌زاده، از تشدید نظارت‌ها و بازدیدهای روزانه دانشگاه علوم پزشکی از مراکز ارایه خدمات در طول ایام نوروز برای ارایه خدمات مطلوب به شهروندان خبر داد و خاطرنشان کرد: اورژانس ۱۱۵ گیلان نیز جهت ارایه خدمات فوریت‌های پزشکی، ۵۰ نقطه جاده‌ای استان را پوشش خواهد داد.

وی با اشاره به وجود بیشترین تلفات جاده‌ای در محور رشت – لنگرود، افزود: در یازده ماه اول سال جاری  ۵۰۴ نفر بر اثر تلفات جاده‌ای جان خود را در جاده‌های گیلان از دست داده‌اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان خاطرنشان کرد: برای مسیرهای پرتردد و حادثه‌خیز به ویژه لاهیجان، تالش و امامزاده هاشم، تمهیدات لازم برای امدادرسانی در نظر گرفته شده است. همچنین، به منظور آموزش، پیشگیری و کاهش تلفات جاده‌ای، پویش چهارشنبه سوری و نوروز در دانشگاه علوم پزشکی گیلان راه‌اندازی شده است.

وی با بیان این که بر اساس آخرین بررسی‌ها، ۳۴ درصد مصدومین حوادث جاده‌ای، موتورسوارها و ۲۷ درصد عابرین پیاده بودند، افزود: در این خصوص باید تمهیدات لازم برای انتقال مناسب مصدومین به مراکز درمانی در نظر گرفته شود.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر