اسفند ۱, ۱۳۹۶ کد خبر : 7282 اجتماعی استان‌ها اقتصادی بین‌الملل پربیننده ترین ها تصاویر خبری خبر خبرهای مهم سیاسی عکس عناوین کل اخبار گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی

رونق صنعت ساختمان در قالب طرح بازآفرینی شهری در کلانشهر رشت

رونق صنعت ساختمان در قالب طرح بازآفرینی شهری در کلانشهر رشت

شهردار رشت با بیان اینکه چند سالی است که صنعت ساختمان رو به رکود است، اظهار کرد: سال ۹۷ و با اجرای طرح بازآفرینی ، سال رونق صنعت ساختمان در

شهردار رشت با بیان اینکه چند سالی است که صنعت ساختمان رو به رکود است، اظهار کرد: سال ۹۷ و با اجرای طرح بازآفرینی ، سال رونق صنعت ساختمان در رشت خواهد بود.

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی شهرداری رشت به جاهد خبر مسعود نصرتی در جمع اعضای شورای اسلامی، مدیران مناطق پنج گانه و معاونان خود افزود: با توجه به رکود صنعت ساختمان، شهرداری های کشور از دو تا سه سال گذشته به دنبال تغییر این شرایط هستند.
وی رونق صنعت ساختمان را در قالب طرح بازآفرینی عنوان و خاطر نشان کرد: با امتیازات دولت و ارائه تسهیلات بانکی به شهرداری چرخه بازار حرکت خواهد کرد.
وی با بیان این که طرح تفصیلی کلانشهر رشت در حال بازنگری است، اظهار کرد: به دنبال این هستیم رونق صنعت ساختمان را در سال آینده با بازنگری طرح تفصیلی داشته باشیم.
شهردار کلانشهر رشت خاطرنشان کرد: درصدد هستیم مشکل صدور پروانه برای املاک نسقی به ویژه در مناطق حاشیه نشین را حل کنیم.
وی بیان داشت: امیدواریم بودجه پیشنهادی شهرداری برای سال آینده به خوبی محقق شود و بتوانیم در راستای عمران و آبادانی شهر که مردم از ما انتظار دارند، گام برداریم.
وی با اشاره به اهمیت فعالیت ۲ کارخانه آسفالت شهرداری رشت اظهار کرد: این ۲ کارخانه باید همواره به روز و تجهیز شده باشند تا بتوانیم حداقل نیاز آسفالت را تامین کنیم.
رئیس شورای اسلامی کلانشهر رشت با تاکید بر ساماندهی نیروهای حجمی و شرکت شهرداری خاطرنشان کرد: نیروهای حجمی شهرداری که کارایی لازم را نداشته باشند، باید از مجموعه خارج شوند و در صورت کارایی در پست سازمانی مناسب از آنها بهره گرفته می شود.
سید امیرحسین علوی با بیان این که مدیران شهرداری معتقدند سال ۹۷ را می توان سال شکوفایی مناطق در نظر گرفت، اظهار کرد: سال گذشته تعدادی از نیروهای حجمی به شهرداری افزوده شد که برای شهرداری بار مالی جدیدی اضافه کرد.
نایب رئیس شورای اسلامی کلانشهر رشت با بیان اینکه باید برای مناطق کم برخوردار ردیف بودجه ویژه ای درنظر گرفته شود، اظهار کرد: نباید بودجه شهرداری را آن قدر کم در نظر بگیریم تا انگیزه و تلاش کارکنان کاهش یابد.
حجت جذب خاطر نشان کرد: بسیاری از زمین های شهرداری بلاتکلیف هستند که بایستی هرچه سریع تر به وضعیت آنان رسیدگی شود.
وی با بیان این که پروژه های عمرانی در رشت کاهش یافته، تصریح کرد: برای مناطق کم برخوردار ردیف بودجه ویژه ای درنظر گرفته و سهم آن ها جداگانه دیده شود.
رشت حدود ۷۰۰ هزار نفر جمعیت ثابت دارد که به طور متوسط ، این تعداد در طول روز به بیش از یک میلیون و ۲۰۰هزار نفر می رسد.

 

 

 

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر