اسفند ۱, ۱۳۹۶ کد خبر : 7262 اجتماعی استان‌ها اقتصادی بین‌الملل پربیننده ترین ها تصاویر خبری خبر خبرهای مهم سیاسی عکس عناوین کل اخبار گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی

فرهنگ ایثار و شهادت از برترین ارزش های معنوی فرهنگ اسلامی است

فرهنگ ایثار و شهادت از برترین ارزش های معنوی فرهنگ اسلامی است

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران،با بیان اینکه فرهنگ ایثار و شهادت از برترین ارزش های معنوی فرهنگ اسلامی است،گفت: این فرهنگ در تثبیت استقلال کشور و هویت دینی و

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران،با بیان اینکه فرهنگ ایثار و شهادت از برترین ارزش های معنوی فرهنگ اسلامی است،گفت: این فرهنگ در تثبیت استقلال کشور و هویت دینی و ملی نقش بی بدیل دارد .

به گزارش جاهد خبر منطقه گیلان،عبدالله پاکاری،با اشاره به لزوم نهادینه سازی فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه، اظهار کرد: حس شجاعت،حماسه،مردانگی و نوع دوستی از جمله مهم ترین مفاهیمی هستند که در فرهنگ ایثار و شهادت جای می گیرند .

وی با بیان اینکه فرهنگ ایثار و شهادت از برترین ارزش های معنوی فرهنگ اسلامی است،افزود:این فرهنگ در تثبیت استقلال کشور و هویت دینی و ملی نقش بی بدیل دارد .

این مقام مسئول خاطرنشان کرد:ثبات انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران مدیون ایثارگری و شهادت طلبی کسانی است که با بهره گیری از فرهنگ غنی ایثار و شهادت در راه مکتب و میهن خود ایثار کرده و به درجه رفیع شهادت نایل آمده اند لذا ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نه تنها یک وظیفه دینی است بلکه با امنیت ملی کشور گره خورده است .

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان، با اشاره به نامگذاری ۲۲ اسفند به عنوان روز بزرگداشت مقام شهدا، عنوان کرد: برگزاری دوره آموزشی امر به معروف و نهی از منکر، همایش «مروجین فرهنگ ایثار و شهادت»، «میهمانی لاله ها در گلزار شهدای سراسر استان گیلان، کوهپیمایی نکوداشت شهدا ویژه کارکنان و همایش تجلیل از خادمان(کارکنان و بازنشستگان) از جمله برنامه های پیشنهادی بنیاد استان برای نکوداشت روز شهداست .

پاکاری از برگزاری همایش تجلیل از برترین های قرآنی خبر داد و گفت:برترین های قرآنی و برترین های مدرسه خلاقیت بنیاد شهید گیلان همزمان با سالروز تاسیس بنیاد شهید تجلیل می شوند .

وی با بیان اینکه دانش آموزان از موزه شهدای گیلان بازدید خواهند کرد، متذکر شد:برگزاری مراسم اختتامیه جشنواره فرهنگی و هنری ایثار، رونمایی از کتب منتشر شده در حوزه ایثار و شهادت، دیدار با استاندار و نماینده ولی فقیه در گیلان، دیدار با خانواده های معظم شهدا، درختکاری نکوداشت شهدا، برپایی نمایشگاه ایثار و شهادت و… از دیگر ویژه برنامه هاست

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر