- جاهد‌خبر - http://jahedkhabar.ir -

پیکرهای جانباختگان سانحه هوایی فردا به یاسوج منتقل می‌شود

پیکرهای جانباختگان سانحه هوایی فردا به یاسوج منتقل می‌شود

فرماندار و رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان بویراحمد گفت:پیکرهای جانباختگان سانحه هوایی، فردا چهارشنبه به یاسوج منتقل می‌شود و امروز این امکان وجود ندارد.

شاهرخ کناری شامگاه با اشاره به اینکه تعداد زیادی از پیکرها قابل‌ شناسایی است، افزود: نقطه حادثه در ارتفاع بیش از چهار هزار و ۵۰۰ متری و سخت گذری قرار دارد و گروه‌های امدادگر در منطقه سقوط هواپیما در حال جست و جو، برف‌روبی و انتقال پیکرها هستند.
وی اظهار کرد: با توجه به شرایط کوهستانی و سخت گذر بودن منطقه سقوط هواپیما ،امکان فرود بالگرد در آن نقطه وجود ندارد.
فرماندار بویراحمد بیان کرد: همه برنامه‌ریزی‌ها برای حمل، انتقال و شناسایی پیکرهای جانباختگان با تلاش مدیریت بحران و مسئولان انجام شده است.
قطعاتی از لاشه هواپیمای سانحه دیده بامداد سه‌شنبه در ارتفاع چهار هزار و ۵۰۰ متری منطقه نقل واقع در استان اصفهان پیدا شد.
نیروهای یگان کوهنوردی استان‌های فارس، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، مرکزی و نیروهای زبده هلال احمر و یگان های نظامی از استان‌های مختلف در عملیات امروز حضور دارند.
پرواز شماره ۳۷۰۴ هواپیمایی آسمان با ۶۰ مسافر و ۶ خدمه پروازی ساعت ۸ صبح روز یکشنبه تهران را به مقصد یاسوج ترک ولی در نزدیکی سمیرم اصفهان سقوط کرد.
این هواپیما از نوع ای تی آر ۷۲ پس از ۵۵ دقیقه از صفحه رادار مرکز کنترل خارج می‌شود و بر اساس اعلام اورژانس خبر سقوط این هواپیما در منطقه کوهستانی پادنای سمیرم اعلام شد.
جست‌وجو برای یافتن جانباختگان احتمالی این سانحه هوایی پس از سقوط هواپیما از ساعت ۱۱ روز یکشنبه ۲۹ بهمن آغاز شده بود.
این هواپیما هر روز یک پرواز از تهران به یاسوج و یک پرواز بر عکس داشت که به‌طور میانگین ۵۰ تا ۶۰ مسافر حمل می‌کرد.