فروردین ۲۷, ۱۳۹۷ کد خبر : 8873 اجتماعی استان‌ها اقتصادی بین‌الملل پربیننده ترین ها خبر عکس گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی
در پی رفتار بد با کودکان اتیسمی؛

بهره‌گیری از مربیان کارآزموده در مرکز «سرای مهربانی» گیلان

بهره‌گیری از مربیان کارآزموده در مرکز «سرای مهربانی» گیلان

مدیرکل بهزیستی گیلان با اشاره به اتفاق ناگواری که به دلیل وجود افرادی بی‌تجربه در مرکز«سرای مهربانی» پیش آمد، گفت:از این پس فقط از مربیان باتجربه و کار آزموده در

مدیرکل بهزیستی گیلان با اشاره به اتفاق ناگواری که به دلیل وجود افرادی بی‌تجربه در مرکز«سرای مهربانی» پیش آمد، گفت:از این پس فقط از مربیان باتجربه و کار آزموده در این مراکز بهره‌گیری خواهد شد.

پارسی در گفتگو با  جاهد خبر منطقه گیلان،در خصوص فیلم اخیری که از مرکز نگهداری اتی سم در رشت پخش شد،گفت:با دو مربی متخطی که دانش‌آموزان را مورد آزار و اذیت رسانده بودند، برخورد و از مجموعه اخراج شدند.

وی از نظارت مستمر بر عملکرد این مرکز و سایر مراکز بهزیستی در استان خبر داد و گفت:علت عدم تعطیلی این مرکز،این است که مرکز «سرای مهربانی» تنها مرکز شبانه‌روزی نگهداری از بیماران اتیسم در گیلان است .

مدیرکل بهزیستی گیلان با اشاره به اینکه منافع کودکان و آینده آنان بیش از هر چیزی برای بهزیستی دارای اهمیت است، گفت:متاسفانه وجود افرادی بی‌تجربه در مرکز مذکور سبب رخ دادن اتفاق ناگوار در گیلان شد،که این رویداد ناخوشایند می‌تواند زنگ خطری باشد تا بیش از گذشته نسبت به انتخاب مربیان باتجربه و کار آزموده که از حساسیت‌های بالایی برخوردار هستند در این مراکز بهره‌گیری شوند.

پارسی با بیان اینکه ۳ مرکز نگهداری از کودکان اتیسم در گیلان فعالیت می‌کند،افزود:از این سه مرکز دو مرکز روزانه و یک مرکز شبانه‌روزی فعالیت دارند.

وی افزود:مرکز شبانه روزی «سرای مهربانی» دومین مرکز نگهداری کودکان اتیسم زیر ۱۴ سال کشور است که بعد از مشهد در رشت تاسیس شده است.

وی با اشاره به افتتاح مرکز نگهداری از بیماران اتیسم در رشت در سال ۹۵،خاطرنشان کرد:ظرفیت مرکز«سرای مهربانی»۲۰ نفر است که در حال حاضر ۱۶ کودک در این مرکز نگهداری می‌شوند که ۵ نفر از این کودکان بی‌سرپرست هستند.

مدیرکل بهزیستی گیلان،از شناسایی بیش از ۳۰۰ کودک مبتلا به اتیسم در گیلان خبر داد و گفت:از این تعداد ۶۰ کودک مبتلا به اختلال اتیسم زیر پوشش خدمات بهزیستی گیلان قرار دارند .

به گزارش ایسنا؛اتیسم Autis نوعی اختلال رشدی است که با رفتارهای ارتباطی،کلامی غیر طبیعی مشخص می‌شود. علائم این اختلال در سال‌های اول عمر بروز می‌کند و علت اصلی آن ناشناخته است.این اختلال در پسران شایع تر از دختران است.این اختلال بر رشد طبیعی مغز در حیطه تعاملات اجتماعی و مهارت‌های ارتباطی تأثیر می‌گذارد.

کودکان و بزرگسالان مبتلا به اتیسم در ارتباطات کلامی و غیر کلامی،تعاملات اجتماعی و فعالیت های مربوط به بازی، مشکل دارند.این اختلال ارتباط با دیگران و دنیای خارج را برای آنان دشوار می‌سازد.در بعضی موارد رفتارهای خود آزارانه و پرخاشگری نیز دیده می‌شود.در این افراد حرکات تکراری دست زدن، پریدن پاسخ‌های غیر معمول به افراد، دلبستگی به اشیا و یا مقاومت در مقابل تغییر نیز دیده می‌شود و ممکن است در حواس پنجگانه(بینایی،شنوایی،لامسه،بویایی و چشایی)نیز حساسیت‌های غیر معمول نشان دهند. هسته مرکزی اختلال در اتیسم،اختلال در ارتباط است.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر