فروردین ۲۶, ۱۳۹۷ کد خبر : 8837 اجتماعی استان‌ها اقتصادی بین‌الملل پربیننده ترین ها تصاویر خبری خبر خبرهای مهم سیاسی عکس عناوین کل اخبار گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی
رئیس کمیسیون بهداشت و محیط‌زیست شورای اسلامی رشت:

تفکیک زباله از مبدأ هدفمند شود،احداث سامانکده های جدید و تأمین غذای گرم برای متکدیان

تفکیک زباله از مبدأ هدفمند شود،احداث سامانکده های جدید و تأمین غذای گرم برای متکدیان

فاطمه شیرزاد با تبریک پ عید بزرگ مبعث اظهار کرد: عید مبعث از اعیاد بزرگ مسلمانان جهان است و امیدوارم همه مسلمین جهان با پیروی از سیره زندگی حضرت محمد

فاطمه شیرزاد با تبریک پ عید بزرگ مبعث اظهار کرد: عید مبعث از اعیاد بزرگ مسلمانان جهان است و امیدوارم همه مسلمین جهان با پیروی از سیره زندگی حضرت محمد (ص) با وحدت و همدلی در گسترش اسلام ناب محمدی تلاش کنند.

فاطمه شیرزاد با اشاره به رها شدن نخاله‌های ساختمانی در رشت بیان کرد: درگذشته شاهد رها شدن نخاله‌های ساختمانی در گوشه و کنار شهر توسط برخی از شهروندان بودیم و این اقدام موجب به‌هم‌ریختگی سیمای شهری شده بود.

وی افزود: اخیراً شهرداری رشت در اقدامی مناسب، زمینی در مجاورت کارخانه کودآلی رشت مهیا و نسبت به انتقال این نخاله‌ها در آن اقدام کرده است.

شیرزاد با بیان اینکه رها شدن نخاله‌های ساختمانی در داخل شهر به لحاظ زیست‌محیطی اثرات نامطلوبی دارد تصریح کرد: تفکیک زباله از مبدأ مسئله‌ای است که باید در سال ۹۷ مورد به‌طور ویژه به آن توجه و با مشخص کردن جامعه هدف و گسترش اقدامات آموزشی در جامعه نهادینه شود.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط‌زیست شورای اسلامی رشت به پاک‌سازی محلات در ایام نوروز اشاره و بیان کرد:   اجرای ۶۴ برنامه پاک‌سازی محلی به‌غیراز پاک‌سازی‌های عمومی و روزانه ازجمله اقداماتی است که به مناسبت فرارسیدن ایام نوروز در رشت انجام شد  و این اقدام رضایتمندی شهروندان را به همراه داشت.

وی به جمع‌آوری متکدیان و ساماندهی آنان اشاره و تصریح کرد: حضور این تعداد متکدی در شان شهری همچون رشت نیست و دستگاه‌های متولی باید نسبت به جمع‌آوری و ساماندهی آنان با مدیریت شهری همراهی کنند.

شیرزاد افزود: احداث سامانکده های جدید و تأمین غذای گرم و مناسب برای این افراد مسئله مهمی است که  همراهی تمامی دستگاه‌های متولی شامل بهزیستی و غیره را می‌طلبد.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط‌زیست شورای اسلامی رشت با ابراز گلایه از نصب چادرهای مسافرتی در ایام نوروز در نقاط مختلف رشت گفت: این اقدام چهره شهر را بسیار نامناسب و موجب بروز مشکلات و سد معبر برای شهروندان شده بود.

شیرزاد افزود: در بسیاری از شهرهای کشور ازجمله اصفهان، مشهد و غیره به مسافرین اجازه نصب چادر مسافرتی نمی‌دهند و متأسفانه عدم توجه به این مهم در رشت موجب بروز مشکلات متعددی شده است.

وی با بیان اینکه مسافران در رشت هزینه نمی‌کنند تصریح کرد: در دیگر شهرهای کشور مسافران برای اسکان نیازمند پرداخت هزینه اقامتگاه در هتل، مسافرخانه و غیره هستند اما در رشت با توجه به اینکه از نصب چادرهای مسافرتی جلوگیری نمی‌شود آورده‌ای برای رشت به همراه ندارد.

 

 

 

 

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر