فروردین ۱۲, ۱۳۹۷ کد خبر : 8443 اجتماعی استان‌ها اقتصادی بین‌الملل پربیننده ترین ها تصاویر خبری عکس گفتگو گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی
هنرمند پیشکسوت کشور:

حرمت زیبایی های طبیعی و خدادادی را پاس بداریم

حرمت زیبایی های طبیعی و خدادادی را پاس بداریم

وی روز یکشنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار  جاهد خبر افزود: به عنوان کسی که در استان گیلان زندگی می کنم ، از اینکه بی مبالاتی های فراوانی را

وی روز یکشنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار  جاهد خبر افزود: به عنوان کسی که در استان گیلان زندگی می کنم ، از اینکه بی مبالاتی های فراوانی را از سوی برخی هموطنان در آلوده سازی این طبیعت زیبا شاهدم، بسیار ناراحتم و سال هاست تلاش می کنم تا در تغییر این فرهنگ غلط، تاثیرگذار باشم.
وی ادامه داد: متاسفانه برخی گردشگران که به گیلان می آیند، برغم استفاده از زیبایی و مواهب طبیعی این استان، حرمت میزبانی را به جا نمی آورند و در حاشیه جنگل و رودخانه ها انبوهی از زباله بر جا می گذارند.
معصومی خاطرنشان کرد: این رفتار ناصواب با آداب و رسوم ایرانیان پاک سرشت که در ایام نوروز دوباره به پاکی همگانی روی می آوردند، در تضاد است؛ و من از همه هموطنان خواهش می کنم همراه خود کیسه زباله داشته باشند، زباله های خود را در این کیسه ها جمع آوری کنند و در محل های مخصوص قرار دهند.
وی با یادآوری اینکه لازم است طبیعت را به پاکی، به آیندگان بسپاریم، گفت: کاری نکنیم که چهره طبیعت آلوده و از زیبایی های آن کاسته شود.
در استان گیلان با افزون بر ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر جمعیت، به طور میانگین روزانه ۲ هزار تن زباله تولید می شود که از این میزان، حدود ۶۰۰ تا ۷۰۰ تن آن مربوط به شهر رشت است.
در ایام تعطیل بویژه نوروز، تولید زباله در استان گیلان به حدود ۲ برابر افزایش می یابد

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر