فروردین ۵, ۱۳۹۷ کد خبر : 8312 اجتماعی استان‌ها اقتصادی بین‌الملل پربیننده ترین ها تصاویر خبری خبر خبراول خبرهای مهم سیاسی عکس عناوین کل اخبار فرهنگی گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی
مصوبه نخستین جلسه هیات دولت؛

خرید کالاهای خارجی برای دستگاه های دولتی ممنوع شد

خرید کالاهای خارجی برای دستگاه های دولتی ممنوع شد

هیات وزیران خرید کالاهای خارجی که دارای تولید مشابه داخل هستند را برای تمامی دستگاه ­های دولتی ممنوع اعلام کرد. در نخستین جلسه هیات وزیران در سال ۱۳۹۷ که عصر 

هیات وزیران خرید کالاهای خارجی که دارای تولید مشابه داخل هستند را برای تمامی دستگاه ­های دولتی ممنوع اعلام کرد.

در نخستین جلسه هیات وزیران در سال ۱۳۹۷ که عصر  – یکشنبه – به ریاست رئیس جمهوری برگزار شد این ممنوعیت بر اساس فهرستی که از کالاهای خارجی دارای تولید داخل تهیه و به تأیید دولت رسیده است، انجام می شود.
ممنوعیت خرید اقلام مذکور شامل همه دستگاه ­های دولتی، نهادهای عمومی دولتی و غیردولتی و کلیه طرف ­های معامله آنها اعم از پیمانکاران، فروشندگان داخلی و خارجی می شود.
در این جلسه محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره ساختار حمایت از تولید کالای ایرانی با تأکید بر تولید محصولات رقابت ­پذیر، گزارشی به هیات وزیران ارایه داد.
در نشست امروز ، گزارش ستاد تنظیم بازار از مدیریت و کنترل قیمت­ های نوروزی و درادامه گزارش سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از رشد سفرهای نوروزی و توزیع مناسب­ تر سفرها در استان­ ها و کاهش ۵۲ درصدی شکایات ارایه شد.
محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی نیز گزارش رشد تولید کلزا و مهار آتش­ سوزی در جنگل­ ها را به اطلاع اعضای دولت رساند.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر