فروردین ۲, ۱۳۹۷ کد خبر : 8199 اجتماعی استان‌ها اقتصادی بین‌الملل پربیننده ترین ها تصاویر خبری خبر سیاسی عکس عناوین کل اخبار فرهنگی گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان خبر داد:

رشد ۵٫۲ درصدی آمار تردد از ابتدای طرح نوروزی گیلان

رشد ۵٫۲ درصدی آمار تردد از ابتدای طرح نوروزی گیلان

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان گفت: از ابتدای طرح نوروزی استان گیلان از نظر متوسط تردد ساعتی با تعداد ۶۲۰ وسیله نقلیه چهارمین استان پرتردد کشور بوده

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان گفت: از ابتدای طرح نوروزی استان گیلان از نظر متوسط تردد ساعتی با تعداد ۶۲۰ وسیله نقلیه چهارمین استان پرتردد کشور بوده است که در این مدت و در مقایسه با سال گذشته ۵٫۲ رشد مشاهده می شود.

مهندس نازک کار در گفت وگو با  جاهد خبر منطقه گیلان، با اشاره به آمار تردد در روز چهارشنبه، اول فروردین ۹۷، اظهار کرد : طی ۲۴ ساعت گذشته استان گیلان از نظر متوسط تردد ساعتی با تعداد ۶۸۴ وسیله نقلیه چهارمین استان پرتردد کشور بوده که در مقایسه با سال گذشته ۳٫۹ درصد افزایش از نظر متوسط تردد ساعتی در استان مشاهده می شود.

وی افزود: ساعات اوج تردد طی ۲۴ ساعت گذشته در کل محورهای استان، بین ساعات ۱۷ الی ۱۸ بوده و کمترین تردد بین ساعات ۴ الی ۵ صورت پذیرفته. همچنین سرعت متوسط وسایل نقلیه در ساعت اوج ۷۴ کیلومتر بر ساعت بوده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان با بیان اینکه ۹۹ هزار و ۲۷۶ وسیله نقلیه وارد استان و ۴۸ هزار و ۱۹۰ وسیله نقلیه از استان خارج شده است، گفت: بیشترین میزان ورودی از طریق آزادراه قزوین – رشت با میزان ورودی ۵۶ هزار و ۱۹۷ وسیله نقلیه و پس از آن محور رامسر – چابکسر با میزان ورودی ۲۲ هزار و ۱۷۸ وسیله نقلیه بوده است.

این مقام مسئول عنوان کرد: در محور آزادراه قزوین – رشت طی ۲۴ ساعت گذشته ساعات اوج تردد بین ساعات ۱۱ الی ۱۲ بوده و کمترین تردد بین ساعات ۲۳ الی ۲۴ صورت پذیرفته است. همچنین در محور رامسر – چابکسر طی مدت مذکور، ساعات اوج تردد بین ساعات ۱۷ الی ۱۸ بوده و کمترین تردد بین ساعات ۴ الی ۵ صبح صورت پذیرفته است.

نازک کار با اشاره به آخرین آمار دریافتی از ۴۲ دستگاه ترددشمار در استان طی ۲۴ ساعت گذشته، تصریح کرد: محور امام زاده هاشم – رشت با متوسط تردد ساعتی ۲ هزار و ۴۱۹ وسیله نقلیه و با سرعت متوسط ۷۹٫۸ کیلومتر بر ساعت و پس از آن محور آزاد راه قزوین – لوشان با متوسط تردد ساعتی ۲ هزار و ۳۴۲ وسیله نقلیه و با سرعت متوسط ۸۳٫۵ کیلومتر بر ساعت پرتردد ترین محورهای استان از نظر بیشترین میزان تردد در استان بودند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان، در ادامه به آمار تردد طرح نوروزی از مورخ ۲۳ اسفند ۹۶ لغایت اول فروردین ۹۷ اشاره کرد و یادآور شد: براساس آخرین آمار دریافتی از ۴۲ دستگاه ترددشمار استان گیلان از ابتدای طرح نوروزی استان گیلان از نظر متوسط تردد ساعتی با تعداد ۶۲۰ وسیله نقلیه چهارمین استان پرتردد کشور بوده است که در این مدت و در مقایسه با سال گذشته ۵٫۲ رشد از نظر متوسط تردد ساعتی در استان مشاهده می شود.

وی اضافه کرد: از نظر آمار ورودی و خروج استان در این مدت تعداد ۵۰۹ هزار و ۱۹۴ وسیله نقلیه وارد استان و تعداد ۳۵۷ هزار و ۵۵۴ وسیله نقلیه از استان خارج شده است که در مقایسه با سال گذشته ۶ درصد رشد در ورود به استان و ۴ درصد رشد در خروج از استان را شاهد بودیم.

نازک کار، ساعت اوج تردد را بین ساعات ۱۷ الی ۱۸ و متوسط سرعت وسایل نقلیه در ساعت اوج را ۷۴ کیلومتر بر ساعت دانست و متذکر شد: بیشترین میزان ورودی از طریق محور آزادراه قزوین – رشت با میزان تردد ۲۴۵ هزار و ۴۷۳ وسیله نقلیه و پس از آن محور رامسر – چابکسر با میزان تردد ۱۳۹ هزار و ۴۲۰ وسیله نقلیه بوده است.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر