فروردین ۲۳, ۱۳۹۷ کد خبر : 8772 اجتماعی استان‌ها اقتصادی بین‌الملل پربیننده ترین ها تصاویر خبری خبر عکس گزارش ویژه گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی
نماینده ولی فقیه در گیلان:

قضاوت کاری سخت اما قابل ستایش است

قضاوت کاری سخت اما قابل ستایش است

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه فعالیت در حوزه قضاوت کاری سخت اما قابل ستایش است، تصریح کرد: قاضی باید مجتهد مطلق باشد. به گزارش جاهد خبر منطقه

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه فعالیت در حوزه قضاوت کاری سخت اما قابل ستایش است، تصریح کرد: قاضی باید مجتهد مطلق باشد.

به گزارش جاهد خبر منطقه گیلان، آیت الله رسول فلاحتی در آیین تحلیف دوره نخست کارآموزی قضایی استان گیلان با بیان اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی، عده‌ای از قضات گذشته فرار کرده و عده‌ای هم در خانه مخفی شدند، اظهار کرد: این امر به‌واسطه تاثیر نامطلوب شیوه حاکمیت بر کار و عملکرد قضات در آن دوران بود.

وی با بیان اینکه مبانی دینی هیچگونه دخالتی در آنچه که قضات پیش از انقلاب اسلامی، در آموزش‌ها فرار می‌گرفتند نداشت، گفت: طلاب جزء اولین گروه‌هایی بودند که بعد انقلاب وارد منصب قضایی شدند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با تاکید بر افزایش دانش در قضات افزود: افزایش دانش قضایی برای قضات از ضرورت هاست؛ همچنین کمبود نیرو و بودجه در دستگاه قضایی یکی از مشکلات در این حوزه است.

فلاحتی ادامه داد: دانش قضا بسیار گسترده است و گاهی مواقع یک فقیه برای اینکه بخواهد در عرصه قضایی تدریس کند باید سال‌ها مطالعه و تحقیق کند.

وی با بیان اینکه فعالیت در حوزه قضاوت کاری سخت اما قابل ستایش است، تصریح کرد: قاضی باید مجتهد مطلق باشد.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به مسئولیت خطیر قضات در جامعه اسلامی، گفت:طمع و توجه به مسائل ظاهری دنیا دو تهدید جدی برای قضات است؛ قضات با افزایش دانش دینی و قضاوت می توانند در برابر هرگونه تهدیدی مقابله کنند.

فلاحتی با تاکید بر اینکه هرگز نباید افراد با نفوذ و قدرت در رای قضات اثرگذار باشند ،افزود: دستگاه قضا دستگاهی مستقل است و قضات باید بر اساس مر قانون عمل کنند.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر