فروردین ۱۲, ۱۳۹۷ کد خبر : 8455 اجتماعی استان‌ها اقتصادی بین‌الملل تصاویر خبری خبر خبرهای مهم سیاسی عکس عناوین کل اخبار گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی

هلال احمر گیلان به ۸۳۶ نفر امدادرسانی کرد

هلال احمر گیلان به ۸۳۶ نفر امدادرسانی کرد

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان گفت: از ابتدای طرح امداد و نجات نوروزی این جمعیت تاکنون، در مجموع ۸۳۶ حادثه دیده از خدمات امدادی این طرح بهره مند شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان گفت: از ابتدای طرح امداد و نجات نوروزی این جمعیت تاکنون، در مجموع ۸۳۶ حادثه دیده از خدمات امدادی این طرح بهره مند شدند.

مهدی ولی پور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار  جاهد خبر  افزود: ۱۲ هزار و ۴۴۵ نفر نیز از خدمات تیم سحاب جمعیت هلال احمر بهره مند شدند.
وی اظهار داشت: تیم های سحاب (دوچرخه سوران امداد رسان) در ۹ شهرستان استان گیلان با دوچرخه در حال گشت زنی و امداد رسانی هستند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان بیان داشت: از ابتدای اجرای طرح ایمنی و سلامت هلال احمر تاکنون بیش از ۲۴۵ هزار و ۳۸۵ نفر نیز از این طرح بهره مند شدند.
طرح راهنمای مسافران نوروزی با هدف راهنمایی مسافران در زمینه معرفی نقاط گردشگری، دیدنی و فرهنگ سازی رانندگی صحیح با حضور ۶۵۹ داوطلب جوان در سراسر استان گیلان در حال اجراست.
وی اظهار کرد: در ایستگاه های راهنمای مسافران آموزش چهره به چهره مباحث امدادی، ایجاد فضای نقاشی برای استفاده کودکان، تست قند و فشار خون، توزیع بروشورهای آموزشی در مواردی از جمله آگاه سازی خانواده ها در مقابل آسیب های اجتماعی ارائه می شود.
طرح های نوروزی جمعیت هلال احمر گیلان شامل طرح ملی ایمنی و سلامت و امداد و نجات از ۲۵ اسفندماه گذشته در ۱۰۶ پایگاه، پست موقت و شعب آغاز شده و تا ۱۵ فروردین ماه جاری ادامه دارد.
در اجرای طرح امداد و نجات جمعیت هلال احمر گیلان در ۲۲ پایگاه ثابت، پست موقت در استان و ۱۶ شعبه هلال احمر در شهرستان ها با همکاری ۶۰۰ امدادگر آموزش دیده و داوطلب و ۲۰۰ نفر از نیروهای هلال احمر خدمات مورد نیاز را ارائه می دهند.
بر اساس آخرین آمار، شش هزار و ۸۹۵ نفر به صورت داوطلبانه با جمعیت هلال احمر استان همکاری می کنند، ۱۲ هزار و ۳۶۰ نفر نیز از اعضای جوان هلال احمر گیلان در کانون های غنچه های هلال، دانش آموزی، دانشجویی و طلاب عضو هستند.

 

 

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر