اردیبهشت ۲۶, ۱۳۹۷ کد خبر : 9789 اجتماعی استان‌ها اقتصادی بین‌الملل پربیننده ترین ها تصاویر خبری خبر گفتگو گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی

اجازه دهیم رودخانه‌های گیلان نفس بکشند

اجازه دهیم رودخانه‌های گیلان نفس بکشند

رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت گیلان گفت: پیشنهاد می شودکه بیشتر از شن و ماسه کوهی استفاده شود تا رودخانه‌ها نفس بکشند. به گزارش  جاهد خبر منطقه گیلان،فرهاد دلق‌پوش،در کمیته

رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت گیلان گفت: پیشنهاد می شودکه بیشتر از شن و ماسه کوهی استفاده شود تا رودخانه‌ها نفس بکشند.

به گزارش  جاهد خبر منطقه گیلان،فرهاد دلق‌پوش،در کمیته ساماندهی شن و ماسه گیلان گفت: ذخایر بستر رودخانه محدود است و نیاز به احیا دارد.

وی افزود:با توجه به اقلیم ویژه گیلان و اهمیت مباحث زیست محیطی،همچنین سابقه‌ای که در سوء برداشت‌ها وجود دارد، پیشنهاد می شود که بیشتر از شن و ماسه کوهی استفاده شود تا رودخانه‌ها نفس بکشند.

دلق‌پوش ادامه‌ داد:چالش‌های زیست محیطی در حوزه حفاظت از رودخانه ها دغدغه اصلی کشور است و اگر به این موضوع توجه نشود،برنامه‌های توسعه نیز با مشکل مواجه می‌شود.

وی تصریح کرد:در حوزه رودخانه‌ها در گیلان همه می‌دانیم که ما با مشکلات گوناگون زیست محیطی مواجه هستیم و اگر دقت نشود این مشکلات به بحران های لاینحل در آینده تبدیل می‌شود،بنابراین باید در موضوع برداشت ها دقت کامل صورت گیرد.

رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت گیلان گفت:در برداشت‌ها باید حجم عملیات مشخص شود و علاوه بر آن محدوده‌ای که مجوز برداشت صادر میشود نیز دقیقا تعیین می‌شود. قاعده‌مندشدن این موارد کمک می کند که تخلفات کاهش یابد و آسیب‌ها مدیریت شود.

دلق پوش با اشاره به ضرورت اصلاح رویه‌های غلط در بخش معدن،ادامه داد:باید طرح راهبردی این موضوع با نگرشی علمی در شورای عالی معادن و شورای برنامه ریزی به تصویب برسانیم و ملاک عمل قرار دهیم.

وی افزود:اصل اساسی ما در سیاست ها و تصمیم‌سازی های جدید این است که عدم تخریب مواهب الهی و ضرورت حفظ منابع، همواره باید در بهره‌برداری از معادن مدنظر باشد.برای انجام این مهم نیز باید مدیریت لازم با مشارکت نهادهای مرتبط صورت پذیرد.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر