اردیبهشت ۲۶, ۱۳۹۷ کد خبر : 9804 اجتماعی استان‌ها اقتصادی بین‌الملل پربیننده ترین ها عکس گفتگو گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی

افزون بر سه هزار تن گل گاو زبان در گیلان برداشت می شود

افزون بر سه هزار تن گل گاو زبان در گیلان برداشت می شود

حبیب جهانساز روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار  جاهد خبر افزود: گل گاو زبان هم اکنون در ارتفاعات شهرستان رودسر بویژه منطقه اشکورات در شرق گیلان در

حبیب جهانساز روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار  جاهد خبر افزود: گل گاو زبان هم اکنون در ارتفاعات شهرستان رودسر بویژه منطقه اشکورات در شرق گیلان در حال برداشت است و در شهرستان های غرب گیلان نیز مانند آستارا برداشت آن آغاز شده است که تا تیر ماه طول می کشد .
وی ارزش اقتصادی گل گاوزبان در سال جاری را ۳۹۰میلیارد ریال برآورد و تصریح کرد : با استقبالی که از تولید گل گاو زبان در گیلان بعمل آمده انتظار می رود این محصول حدود ۹۰تن بیشتر از سال گذشته تولید و برداشت شود.
وی خاطرنشان کرد: شهرستان رودسر با داشتن ۴۷۰هکتار اراضی زیر کشت گل گاو زبان بیشترین سهم تولید گل گاو زبان در سطح کشور را دارد که بخشی از تولیدات گیلان علاوه دیگر استان های کشور به کشورهای دیگر نیز صادر می شود.
جهانساز تصریح کرد: کشت گل گاو زبان هر سال از نیمه بهمن ماه آغاز می شود و برداشت آن نیز از نیمه اردیبهشت ماه تا تیر ماه ادامه می یابد.
معاون تولیدات سازمان جهادکشاورزی گیلان گفت:شش هزار و ۵۰۰بهره بردار در استان گیلان در کار برداشت گل گاو زبان فعالیت دارند.
وی یادآورشد: سال ۹۶ بذر با قیمت یارانه ای از سوی جهادکشاورزی استان گیلان برای کشت در ۷۰هکتار زمین دراختیار تولید کنندگان گل گاو زبان قرار گرفته است.
وی اظهارداشت: به منظور حمایت از تولید کنندگان گل گاو زبان تعاونی گل گاوزبان تشکیل و برای کمک به خرید و بسته بندی آن دو دستگاه بسته بندی خریداری و در شرق گیلان مستقر شده است و این تعاونی نقش مهمی در بسته بندی و فروش محصول کشاورزان دارد.
گل گاو زبان گیاهی کاملا دارویی است که از آن برای درمان بسیاری از بیماری ها استفاده می شود و دمنوش آن دارای طبیعت گرم و اثر نشاط‌آور، مقوی تمام بدن و آرامش‌بخش است.
گل گاوزبان یک گیاه علفی به طول ۴۰تا ۷۰سانتی ‌متر است

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر