اردیبهشت ۲, ۱۳۹۷ کد خبر : 9039 اجتماعی استان‌ها اقتصادی بین‌الملل پربیننده ترین ها تصاویر خبری عکس گفتگو گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی

انتشار کتاب در گیلان رکورد جدیدی ثبت کرد

انتشار کتاب در گیلان رکورد جدیدی ثبت کرد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان از ثبت رکوردی جدید در حوزه انتشار کتاب در استان خبر داد. فیروز فاضلی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار جاهد خبر 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان از ثبت رکوردی جدید در حوزه انتشار کتاب در استان خبر داد.

فیروز فاضلی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار جاهد خبر  اظهار داشت: ۸۰۸ عنوان کتاب در سال گذشته منتشر شد این درحالیست که این رقم در سال ۹۵، ۷۶۰ عنوان کتاب بوده است.
وی افزود: شمارگان کتاب های انتشار یافته در سال ۹۶، یک میلیون و ۳۲۵ هزار و ۱۵۰ نسخه بوده که ۱۸۲عنوان کتاب با شمارگان ۵۰۹ هزار و ۲۰۰ نسخه ، به حوزه کودک و نوجوان اختصاص داشته است.
به گفته مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، ۵۹۴ عنوان کتاب از کتاب های انتشار یافته در سال گذشته را کتاب های چاپ اول تشکیل داده اند که ۷۴۰ عنوان از کتاب های یاد شده، تالیف و ۵۴ عنوان ترجمه بوده است.
فاضلی کتاب را یکی از مهمترین ابزارهای اصلی در مقوله فرهنگ خواند و گفت: با کاربردی کردن فرهنگ مطالعه در جامعه می ‎توان شاهد افزایش شور و نشاط بود.
وی نیازسنجی جامعه برای مطالعه را مهم دانست و افزود: تا نیازی نباشد، مطالعه معنا پیدا نمی کند و احساس نیاز در جامعه هدف جوانان و نوجوانان برای مطالعه حائز اهمیت است.
۱۷۱ ناشر در گیلان به ثبت رسیده که از این تعداد ۴۴ ناشر در استان فعال هستند.

 

 

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر