اردیبهشت ۳, ۱۳۹۷ کد خبر : 9072 اجتماعی استان‌ها اقتصادی بین‌الملل پربیننده ترین ها تصاویر خبری خبر عکس گفتگو گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی

بیش از نصف داوطلبان کارشناسی ارشد گیلان زن هستند

بیش از نصف داوطلبان کارشناسی ارشد گیلان زن هستند

رییس دانشگاه گیلان با اشاره به برگزاری آزمون کارشناسی ارشد در هفته جاری همزمان با سراسر کشور در این استان بیان داشت: ۲۳ هزار و ۵۷۲ داوطلب در آزمون کارشناسی

رییس دانشگاه گیلان با اشاره به برگزاری آزمون کارشناسی ارشد در هفته جاری همزمان با سراسر کشور در این استان بیان داشت: ۲۳ هزار و ۵۷۲ داوطلب در آزمون کارشناسی ارشد در استان گیلان با هم رقابت می پردازند ۹۲ / ۵۳ درصد از داوطلبان این آزمون در گیلان زن و بقیه مرد هستند.

احمد رضی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار  جاهد خبر  اظهار داشت: آزمون کارشناسی ارشد صبح و عصر پنجشنبه و صبح جمعه هفته جاری همزمان با سراسر کشور در دانشگاه گیلان، سه حوزه امتحانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت، یک حوزه موسسه آموزش عالی راهبرد شمال و یک حوزه دانشگاه آزاد اسلامی لاهیجان برگزار می شود.
وی خاطرنشان کرد : درهای حوزه امتحانی در آزمون های صبح ها ساعت ۱۵ : ۷ و عصر ۱۵: ۱۴ بسته خواهد شد و پس از آن از ورود داوطلبان جلوگیری بعمل می آید.
نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد در دهه اول تیرماه و نتیجه نهایی در دهه اول شهریور ۱۳۹۷ اعلام می شود.
بر اساس آخرین آمار، در زمان حاضر بیش از ۱۸ هزار دانشجو در دانشگاه گیلان در رشته های مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری مشغول به تحصیل هستند. این دانشگاه دارای بیش از ۵۶۰ عضو هیات علمی است.
دانشگاه گیلان به عنوان دانشگاهی جامع و بزرگترین دانشگاه شمال کشور، دارای ۹ دانشکده شامل ادبیات و علوم انسانی، علوم پایه ، علوم کشاورزی، فنی، تربیت بدنی و علوم ورزشی ، منابع طبیعی، هنر و معماری، علوم ریاضی و دانشکده فنی و مهندسی شرق گیلان است.
دانشگاه گیلان همچنین دارای پژوهشکده گیلان شناسی، مرکز آموزش های الکترونیکی (مجازی) و یک پردیس دانشگاهی است.

 

 

 

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر