اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۷ کد خبر : 9767 اجتماعی استان‌ها اقتصادی بین‌الملل پربیننده ترین ها تصاویر خبری خبر عکس گزارش ویژه گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی
دیدار رئیس شورا و شهردار رشت با معاون وزیر راه تاکید شد

راه اندازی موزه تمدن اسلامی در رشت

راه اندازی موزه تمدن اسلامی در رشت

رئیس شورا و شهردار رشت در راستای رونق صنعت گردشگری و توجه به الگوهای ایرانی اسلامی در جهت ساختن شهری ایده آل،بر راه اندازی موزه تمدن اسلامی تاکید کرد. به

رئیس شورا و شهردار رشت در راستای رونق صنعت گردشگری و توجه به الگوهای ایرانی اسلامی در جهت ساختن شهری ایده آل،بر راه اندازی موزه تمدن اسلامی تاکید کرد.

به گزارش  جاهد خبر منطقه گیلان،سیدامیرحسین علوی رئیس شورا به همراه مسعود نصرتی شهردار رشت با محمدسعید ایزدی معاون معماری و شهرسازی وزیر راه دیدار کرد و ضمن برشمردن مشکلات موجود در طرح تفصیلی رشت، خواستار بازنگری و اصلاح آن شد.

وی با اشاره به برنامه های رشت برای تبدیل شدن به شهر ایده آل با تکیه بر الگوی ایرانی اسلامی تصریح کرد: برای تحقق این اهداف تدوین سند راهبردی الزامی است.

رئیس شورای اسلامی شهررشت گردشگری، محیط زیست و ترافیک را از محورهای اصلی این سند راهبردی عنوان و اظهار کرد:در حوزه محیط زیست مباحث مربوط به تالاب عینک، رودخانه‌ها و سراوان در دستور کار قرار گرفته است.

علوی در ادامه به نقش پروژه‌های بازآفرینی رشت در رونق صنعت گردشگری پرداخت و ضمن تبیین درجه اهمیت آن بر تسریع انجام پروژه‌های بازآفرینی تاکید کرد.

وی با تاکید بر فراهم ساختن زیرساخت های گردشگری،ترافیک را از مشکلات اصلی رشت دانست و گفت: راه اندازی تراموا می‌تواند گامی موثر در کاهش مشکلات ترافیکی و ارتقای جایگاه حمل و نقل عمومی باشد که در مسیر راه اندازی تراموا وزارت راه و شهرسازی می تواند نقش موثری ایفا کند.

علوی همچنین در راستای رونق صنعت گردشگری و توجه به الگوهای ایرانی اسلامی در جهت ساختن شهری ایده آل،بر راه اندازی موزه تمدن اسلامی تاکید کرد.

 

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر