اردیبهشت ۲, ۱۳۹۷ کد خبر : 9036 اجتماعی اقتصادی بین‌الملل پربیننده ترین ها تصاویر خبری خبر عکس گفتگو گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی

نرخ تورم کالاها در اسفندماه گذشته در گیلان اعلام شد

نرخ تورم کالاها در اسفندماه گذشته در گیلان اعلام شد

 معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان نرخ تورم کالاها و خدمات نقاط شهری و روستایی در استان در اسفندماه سال گذشته را اعلام کرد. به گزارش روز

 معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان نرخ تورم کالاها و خدمات نقاط شهری و روستایی در استان در اسفندماه سال گذشته را اعلام کرد.

به گزارش روز یکشنبه روابط ‌‌عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان به جاهد خبر وجید طیفوری بیان داشت: نرخ تورم کل کشور و استان در اسفند‌ماه ۱۳۹۶ به ترتیب ۸٫۲ و ۷٫۵ درصد می‌باشد از این‌رو گیلان در اسفند‌ماه ۱۳۹۶، بین ۳۱ استان، دارای رتبه بیست و پنجم بالاترین نرخ تورم کشور است.
وی ادامه داد: بالاترین نرخ تورم کشور مربوط به استان چهارمحال و بختیاری با ۱۱٫۲ درصد و کمترین مقدار مربوط به استان بوشهر با ۶٫۸ درصد بوده همچنین چهار استان هم‌جوار قزوین، مازندران، اردبیل و زنجان به ترتیب با ۸، ۸٫۱، ۸٫۵ و ۶٫۹ درصد دارای رتبه‌های نوزدهم، هفدهم، یازدهم و بیست و نهم و نیز استان ساحلی گلستان با ۱۰٫۲ درصد دارای رتبه ششم بالاترین نرخ تورم هستند.
وی تصریح کرد: نرخ تورم گروه عمده خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات کشور و گیلان به ترتیب ۱۲٫۲ و ۱۰٫۴ درصد و نرخ تورم گروه عمده کالاهای غیرخوراکی ‌و خدمات کشور و گیلان به ترتیب ۶٫۸ و ۶٫۴ درصد بوده است.
معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان در خصوص نرخ تورم شهری گفت: این نرخ در کل کشور و استان در اسفند‌ماه به ترتیب ۸٫۱ و ۷٫۵درصد است و گیلان بین ۳۱ استان، دارای رتبه بیست و پنجم بالاترین نرخ تورم کشور می‌باشد همچنین چهار استان مجاور قزوین، مازندران، اردبیل و زنجان به‌ترتیب دارای رتبه‌های هفدهم، شانزدهم، دهم و سی­ام و استان ساحلی گلستان دارای رتبه ششم بالاترین نرخ تورم کشور هستند.
به گفته طیفوری، بالاترین نرخ تورم شهری کشور مربوط به استان چهارمحال و بختیاری با ۱۱٫۱ درصد و کمترین مقدار مربوط به استان بوشهر با ۶٫۹ درصد بوده است.
وی به نرخ تورم روستایی نیز اشاره کرد و ادامه داد: این نرخ در کشور و استان در اسفند‌ماه به ترتیب ۸٫۸ و ۷٫۷ درصد بوده و گیلان در اسفند‌ماه بین ۳۱ استان، دارای رتبه نوزدهم بالاترین نرخ تورم کشور است همچنین چهار استان مجاور قزوین، مازندران، اردبیل و زنجان به‌ترتیب دارای رتبه‌های یازدهم، هفدهم، پانزدهم و ‌بیست ­و­نهم و استان ساحلی گلستان دارای رتبه پنجم بالاترین نرخ تورم کشور هستند.
وی بالاترین نرخ تورم روستایی کشور را نیز مربوط به استان کرمانشاه با ۱۲ درصد و کمترین مقدار را مربوط به استان سیستان و بلوچستان با ۵٫۱ درصد ذکر کرد.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر