خرداد ۲۹, ۱۳۹۷ کد خبر : 10793 اجتماعی استان‌ها اقتصادی بین‌الملل پربیننده ترین ها تصاویر خبری خبر خبراول عکس گزارش ویژه گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی
• نماینده ولی فقیه در گیلان خواستار شد:

احیای فعالیت‌های مهم و دیرینه بخش کشاورزی گیلان

احیای فعالیت‌های مهم و دیرینه بخش کشاورزی گیلان

نماینده ولی فقیه در گیلان با  ابراز تاسف از وضعیت نیشکر در خوزستان، برنج در گیلان و مازندران، نوغانداری در گیلان خواستار توجه جدی دست‌اندرکاران برای احیای فعالیت های مهم

نماینده ولی فقیه در گیلان با  ابراز تاسف از وضعیت نیشکر در خوزستان، برنج در گیلان و مازندران، نوغانداری در گیلان خواستار توجه جدی دست‌اندرکاران برای احیای فعالیت های مهم و دیرینه بخش کشاورزی استان شد.

به گزارش جاهد خبر منطقه گیلان، آیت‌الله رسول فلاحتی در دیدار با کارکنان جهاد کشاورزی گیلان از خاطراتی از حضور خود در دوران دفاع مقدس و مجاهدت‌های برادران جهادی را برای حضار بیان کرد و گفت: جهاد نام خوشش هنوز در دلهای مردم است.

وی افزود: تلاش‌های بی‌منت و گسترده جهادگران در اقصی نقاط کشور مایه زنده نگهداشته شدن نامشان در میان مردم شده است.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان ادامه داد: پزشکان حافظان مرزهای سلامتی، نظامیان حافظان مرزهای فیزیکی و روحانیون حافظان مرزهای عقیدتی‌اند، اما جهاد بر همه بخش‌ها نفوذ دارد و بدین جهت جهاد کشاورزی از رکنهای رکین جامعه محسوب میشود.

وی با اشاره به حدیثی از نبی مکرم اسلام که هرکس آب و خاک داشته باشد و کار نکند خدا او را از رحمت خود دور می‌سازد، مدیریت منابع را امری لازم دانستند.

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به وجود سه عرصه مهم در استان گیلان یعنی دریا، دشت و جنگل فعالیتهای مراکز تحقیقاتی استان را حساس و مهم برشمرد و افزود: این مراکز محل تجمع اندیشه‌پردازان برای تولید نوآوری هستند.

وی ادامه داد: همانگونه که در پشت جبهه امید مردم به جهاد سازندگی بود اینک نیز مراکز تحقیقاتی بخش کشاورزی امید ما هستند تا مردم بتوانند از دستاوردهایشان در راستای رونق تولید بهره ببرند.

آیت الله فلاحتی با ابراز تاسف از وضعیت نیشکر در خوزستان، برنج در گیلان و مازندران، نوغانداری در گیلان خواستار توجه جدی دست اندرکاران برای احیای فعالیت های مهم و دیرینه بخش کشاورزی استان شد.

نماینده ولی فقیه در استان آشنایی کشاورزان با شیوه‌های مدرن تولید و استفاده بهینه آنان از آب را لازم دانست و خواستار انتقال مباحث نوین و هشدارها در خصوص مدیریت منابع از طریق رسانه ها، جراید، ائمه جمعه و … شد. مدیریت بازاریابی محصولات تولیدی کشاورزان و دامداران نیز از دیگر دغدغه های مطروحه از سوی ایشان بود.

آیت الله فلاحتی به برقراری ارتباط مراکز تحقیقاتی استان با مراکز تحقیقاتی دنیا بویژه کشورهای حاشیه دریای خزر جهت دستیابی به نوآوری‌ها تاکید جدی کرد.

وی داشتن هرگونه رابطه علمی را فارغ از مسائل سیاسی موجود لازم دانست.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان تصریح کرد: رصد وضعیت آب، دریا، تالابها، رصد جنگل‌های استان، رصد خاک، رصد وضعیت کشاورزان در طول فرآیند تولید از کاشت تا برداشت و پس از آن باید از دغدغه‌های اصلی مدیران دستگاه های اجرایی و تحقیقاتی خانواده بزرگ جهاد کشاورزی استان گیلان باشد.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر