خرداد ۲۱, ۱۳۹۷ کد خبر : 10526 اجتماعی استان‌ها اقتصادی بین‌الملل پربیننده ترین ها تصاویر خبری خبر عکس گزارش ویژه گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی
نماینده ولی فقیه در گیلان

استاندارد تاثیر مستقیم بر زندگی مردم دارد

استاندارد تاثیر مستقیم بر زندگی مردم دارد

نماینده ولی فقیه در گیلان گفت:استاندارد تاثیر مستقیم بر صادرات محصولات استان، اقتصاد و زندگی مردم دارد. به گزارش جاهد خبر منطقه گیلان، داریوش اشکانی‌پور،مدیرکل استاندارد گیلان به همراه همکاران

نماینده ولی فقیه در گیلان گفت:استاندارد تاثیر مستقیم بر صادرات محصولات استان، اقتصاد و زندگی مردم دارد.

به گزارش جاهد خبر منطقه گیلان، داریوش اشکانی‌پور،مدیرکل استاندارد گیلان به همراه همکاران خود در این اداره‌کل با آیت‌الله فلاحتی نماینده ولی فقیه در گیلان دیدار کرد.

آیت الله فلاحتی امام جمعه رشت، در این دیدار با بیان اینکه کیفیت در کار موجب رونق اقتصاد میشود، گفت: در حال حاضر ۹۰درصد زندگی مردم مشمول صنعت و تکنولوژی است و ما نیز با قرار گرفتن در مسیر حرکت درست و استاندارد می‌توانیم پیشرفت‌های خوبی را از آن استان کنیم.

وی افزود: مراکز تحقیقات، چشم بینای کشاورزی و صنعت هستند و سامان دهی‌ها این مراکز باید حتما انجام شود.

نماینده ولی فقیه در گیلان بر نظارت استاندارد بر نخبگان استان تاکید کرد و گفت: حفظ نوآوران نیز مهم است و تجمیع آنها باید در اولویت کاری استاندارد استان قرار بگیرد.

وی ادامه داد: به طور مثال برای حل مشکل جایگاه دفن زباله سراوان چندین نفر نزد من آمدند، باید پیگیر باشیم تا افراد با دانش قوی هرچه سریعتر این مشکل را حل کنند.

پسماندهای سراوان برای مردم مشکل ایجاد کرده است

وی ادامه داد: شیرابه‌ها و پسماندهای سراوان از بحث‌های جدی گیلان محسوب می‌شوند، چون شیرابه و گاز  این جایگاه دفن برای سلامت مردم مشکل ایجاد میکند.

آیت الله فلاحتی خاطر نشان‌ کرد:اگر قرار است کاری انجام شود تا مشکل جایگاه دفن زباله حل شود، اداره کل استاندارد حتی در سوختن زباله‌ها نظارت کند تا کارها درست انجام شود.

وی با بیان اینکه زیرساخت قوی منجر به سرعت توسعه استان میشود،تصریح کرد: صنایع بسته‌بندی در کشور ما در حال توسعه است. برنج با کیفیت گیلان باید در بسته‌بندی شکیل و استاندارد به فروش برسد.

رعایت استاندارد منجر به رونق صادرات استان میشود

وی با بیان اینکه محصولات صادراتی پیشانی اقلام ما در بیرون مرزها است، گفت: استاندارد کالا منجر به رونق صادرات میشود.

آیت الله فلاحتی خاطرنشان‌ کرد:ما باید با بسته‌بندی شکیل کالاهای خود را به دنیا معرفی کنیم .در حال حاضر چینی هاکالای ایران را با نام خود به کشورهای پیشرفته می‌فروشند و حتی کشور اسپانیا زعفران ما را بسته بندی می کند و به نام خود در بازارهای دنیا به فروش می‌رساند.

وی با بیان اینکه نوغانداری گیلان افول کرده است و در حال حاضر نوغان اورومیه از گیلان جلو زده است، افزود: کیفیت زیتون رودبار را هیچ جای دنیا ندارد. اما دیگر استانهایی نظیر قم و شیراز امروزه در رودبار فروخت می‌شود و دلیل آن نبود نظارت‌ها است.

وی ادامه داد:استاندارد باید در صادرات و تولید صنایع تبدیلی دخالت کند، زیرا این استانداردها هستند که  زندگی مردم را دگرگون میکنند.

انتصاب نیره پیروزبخت کاری درست بوده است

آیت الله فلاحتی با اشاره به اینکه  انتصاب نیره پیروزبخت به سمت رئیس سازمان ملی استاندارد ایران کاری بسیار پسندیده است و انتصاب چنیین سمت‌هایی که به ظرافت کاری نیاز دارد بسیار خوب است اما به نظرم  انتصاب بانوان در عرصه ورزش کار جالبی نیست. زنان باید در سمت‌‌هایی باشند که برازنده علم و دانش و توانایی شان باشد.

وی خاطر نشان کرد:استانداردها در بیمارستانها باید جدی گرفته شود و بی‌توجهی‌ها تذکر داده شود. افرادی در بیمارستانها بیا د به کار گمارده شوند که مانع سیگار کشیدن مراجعین شوند.

وی افزود: تاکنون بیش از ۳۰ اشکال در ساختمان مصلی نظیر برق کاری‌ها و… دیده ام این در حالیست و اگر اصول استاندارد رعایت میشد این همه مشکل دیگر وجود نداشت و باید در در بخش‌های بومی ‌و کشاورزی استاندارد سازی‌ها بیشتر جدی گرفته شوند.

استانداردسازی محصولات استراتژیک گیلان در اولویت کاری استان

در ادامه این دیدار داریوش اشکانی‌پور،مدیرکل استاندارد گیلان با اشاره به اینکه رونق بخش کشاروزی گیلان منجر به ارتقای درآمد کشاورزان میشود،گفت:استانداردسازی محصولات استراتژیکی نظیر زیتون،برنج و چای در حال انجام است.

اشکانی پور تصریح کرد:گیلان از مرغبوترین برنج دنیا برخوردار است و استانداردسازی این محصول با بسته بندی استاندارد منجر به معرفی این محصول بی‌نظیر به دنیا می‌شود.

مدیرکل استاندارد گیلان با تاکید بر ارایه محصولات کشاورزی با بسته‌بندی‌های مناسب با مشخصات کامل کالا را منجر به افزایش بازارپسندی کالاها عنوان کرد و ادامه‌داد: نظارت بر محل تولید میزان استفاده از سموم و کودهای شیمیایی نیز در دستور کار قرار گرفته و در حال انجام است.

وی تصریح کرد: مصرف استاندارد سموم و کودهای شیمیایی در تولید محصولات کشاورزی منجر به تولید محصولات سالم‌تر و در نهایت ارتقا سلامت جامعه می‌شود.

اشکانی‌پور افزود: نظارت بر استاندارد بر ساختمانها منجر به ارتقای کیفی مردم می‌شود و اخیرا کنترل آسانسورها که از مهمترین اقدامات برای بهترین کیفیت است، نیز در دستور کار قرار گرفته است و به همین منظور با شهرداری‌ها هماهنگ شده و همکاری‌های لازم صورت گیرد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه هر وسیله ای که مربوط به سلامت مردم به خصوص کودکان است از اهمیت بالایی برخوردار است، گفت: کنترل استاندارد در تجهیزات شهربازی‌ها برای سلامت کودکان بسیار برای ما اهمیت دارد.

 

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر