خرداد ۱۳, ۱۳۹۷ کد خبر : 10345 اجتماعی استان‌ها اقتصادی بین‌الملل پربیننده ترین ها تصاویر خبری خبر خبرهای مهم عکس گزارش ویژه گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی
نماینده گیلان در مجلس خبرگان رهبری

امام خمینی (ره) منادی وحدت و یکپارچگی امت اسلامی است

امام خمینی (ره) منادی وحدت و یکپارچگی امت اسلامی است

نماینده گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه وجود وحدت و یکپارچگی رمز ماندگاری انقلاب است، گفت: امام خمینی(ره) منادی وحدت و یکپارچگی امت اسلامی بود. آیت الله

نماینده گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه وجود وحدت و یکپارچگی رمز ماندگاری انقلاب است، گفت: امام خمینی(ره) منادی وحدت و یکپارچگی امت اسلامی بود.

آیت الله احمد پروایی ظهر یکشنبه در مراسم بزرگداشت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) و شهادت آیت الله احسانبخش که در مصلای مسجد جعفری صومعه سرا برگزار شد، اظهار کرد: مبارزات و خدمات آیت الله احسانبخش هیچگاه از خاطر گیلانیان پاک نمی شود.

وی با بیان اینکه مردمی بودن، ساده زیستی و ولایی بودن مرحوم احسانبخش زبانزد خاص و عام است، افزود: این روحانی عالیقدر همیشه و در همه زمان در دسترس بوده و مردم به راحتی می توانستند با ایشان دیدار و گفتگو کنند.

نماینده گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه اطاعت از امر ولی فقیه زمان، خدایی و انقلابی بودن از دیگر ویژگی های این شخصیت بزرگوار بود، گفت: امروز نیازمند چنین الگوهایی برای جامعه اسلامی هستیم.

امام خمینی یک الگو و شخصیت جهانی و بین المللی

وی همچنین به بیست و نهمین سالگرد ارتحال بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) نیز اشاره و خاطرنشان کرد: امام راحل دارای شخصیتی بزرگ بودند که توصیف ایشان در یک جمله جای نمی گیرد.

آیت الله پروایی با بیان اینکه بعد از ائمه معصومین (ع) جامعه اسلامی شخصیتی به جامعیت امام خمینی (ره) نداشته و یا انگشت شمار بوده است، تصریح کرد: قرآن وقتی از انبیا نام می برد ویژگی های آنها را بیان کرده و در واقع برای انسان ها الگو معرفی می کند.

وی با اشاره به اینکه می توان از امام راحل به عنوان یک الگو و شخصیت جهانی و بین المللی یاد کرد، یادآور شد: اینکه انسانی معصوم نبوده اما به این درجه از کمالات برسد در جهان بی نظیر است.

نماینده گیلان در مجلس خبرگان رهبری در ادامه به جایگاه علمی و معنوی امام خمینی (ره) نیز اشاره و اظهار کرد: امام خمینی از همان دوران طلبگی خودساخته بود که به مقام مرجعیت رسید و این ویژگی سبب شد که در شرق و غرب شناخته شود.

وی با بیان اینکه امام خمینی (ره) در عصر طاغوت موفق به پایه ریزی حکومت اسلامی شد، افزود: نکته بینی و زمان سنجی دقیق، منادی وحدت و یکپارچگی امت اسلامی از مهم ترین ویژگی های امام راحل بود.

آیت الله پروایی در ادامه با اشاره به اینکه امروز نیازمند وجود این وحدت و یکپارچگی در میان مردم و مسئولان هستیم، گفت: وجود این وحدت و یکپارچگی رمز ماندگاری انقلاب اسلامی است.

وی با بیان اینکه امام راحل منادی این وحدت در جامعه اسلامی بود، خاطرنشان کرد: قرآن در این زمینه می فرماید اگر وحدت در میان جامعه وجود داشته باشد با واسطه آن قدرت آن جامعه دو چندان می شود.

حکومت امام خمینی حکومت امربه معروف و نهی از منکر

نماینده گیلان در مجلس خبرگان رهبری قاطعیت و صراحت کلام امام را از دیگر ویژگی های ایشان برشمرد و تصریح کرد: ایشان بدون تعارف و با صراحت کلام مشکلات و وجود ناهنجاری ها را تذکر می دادند.

وی با اشاره به اینکه حکومت امام خمینی (ره) حکومت امر به معروف و نهی از منکر بود، ادامه داد: امری که امروز نیز باید در جامعه اسلامی ایران بدان توجه شود و مسئول به مسئول، مردم به مردم و علما به علما و سایر اقشار نیز باید مشکلات را تذکر دهند.

به گفته این مسئول باید همگان از مردم و مسئولان و روحانیت و علما تلاش کنند تا نواقص در جامعه اسلامی برطرف شود.

وی با بیان اینکه هر فردی که در جامعه اسلامی و انقلابی ایجاد فتنه می کند باید تنبیه شود، گفت: فتنه گران به آرمان های انقلاب و امام راحل خدشه وارد کرده و به آن توهین می کنند.

آیت الله پروایی با تأکید براینکه مردم و مسئولان باید در راستای حفظ و حراست از دین اسلام و آرمان های انقلاب گام بردارند، اظهار کرد: امام خمینی (ره) خستگی ناپذیر، صبور و اهل بصیرت بود و در برابر ظلم ایستادگی و مقاومت کرده و اهل سازش نبودند.

لزوم الگوبرداری مسئولان از بصیرت امام راحل

وی با بیان اینکه بصیرت امام خمینی (ره) امروز باید چراغ راه مسئولان قرار گیرد، افزود: امام اهل مبارزه بود و تقابل با صهیونیست از مهم ترین آرمان های امام راحل بود.

نماینده گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه آمریکا به همراه اسرائیل نماد ظلم و ستم در جهان است، گفت: امام خمینی (ره) آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به عنوان روز جهانی قدس نامگذاری کرد و این روز مبنای مبارزه با جنایات رژیم اسرائیل در جهان شد.

وی با بیان اینکه به فرموده امام خمینی (ره) برای مبارزه با دشمن نباید به کسی تکیه و اعتماد کرد، ادامه داد: ایران بدون اسلام محکوم به زوال و گمراهی است، این نظام هرچه به دست آورده از برکت وجود اسلام است.

آیت الله پروایی گفت: اسلام به ما درس آزادی و آزادگی و ایستادگی در برابر ظلم و ستم و استکبار را آموخت.

 

 

 

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر