خرداد ۲۸, ۱۳۹۷ کد خبر : 10747 اجتماعی استان‌ها اقتصادی بین‌الملل پربیننده ترین ها تصاویر خبری عکس عناوین کل اخبار فرهنگی گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی

سند راهبردی حوزه زنان باید بر اساس وضعیت هر استان تدوین شود

سند راهبردی حوزه زنان باید بر اساس وضعیت هر استان تدوین شود

سرپرست معاونت سیاسی-امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان با اشاره به تدوین سند راهبردی زنان و خانواده و با بیان اینکه تدوین یک نسخه و راهبرد کلی نمی تواند با شرایط

سرپرست معاونت سیاسی-امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان با اشاره به تدوین سند راهبردی زنان و خانواده و با بیان اینکه تدوین یک نسخه و راهبرد کلی نمی تواند با شرایط بانوان در استان های مختلف کشور همخوانی داشته باشد، گفت: سند راهبردی حوزه زنان باید بر اساس واقعیت های موجود جامعه زنان در هر استان تدوین و عملیاتی شود.

کریم اله شعبانی در کارگروه بانوان و خانواده استانداری زنجان، با بیان اینکه در تدوین سند راهبردی زنان و خانواده باید از نظرات کارشناسان، فعالین و نخبگان این حوزه استفاده شود، اظهار کرد: مطالعات انجام شده در راستای تدوین این سند باید با حضور کارشناسان، دستگاه های متولی حوزه زنان، دانشگاه ‌ها، فعالین و نخبگان این عرصه مورد بررسی قرار گیرد تا به دور از اتخاذ تصمیمات تکراری، راهبردهای نوین و کاربردی با حمایت صاحب نظران، تدوین و اجرا شود.
وی تدوین سند راهبردی را موجب تجمیع امکانات، نظرات و اعتبارات بخش زنان و خانواده در تمامی دستگاه های اجرایی و ارگان ها دانست و افزود: با بسیج تمامی امکانات، اعتبارات و اندیشه های حوزه زنان در سراسر استان، می توان برنامه جامعی تدوین و با زمانبندی و اولویت بندی مناسبی آن را اجرا کرد.
این مقام مسئول ادامه داد: در جلسات کارگروه بانوان می توان به بررسی و احصاء عملکرد هریک از دستگاه های اجرایی در موضوع زنان و خانواده پرداخت تا کارکردهای مثبت و منفی هر بخش، تعیین شود.
شعبانی با اشاره به اجرای طرح توان افزایی و تاب آوری زنان در دو فاز، اظهار کرد: در فاز اول آموزش سمن های حوزه بانوان به عنوان فعالین عرصه جامعه پذیری شهروندان اجرا شده و فاز دوم این طرح به آموزش مهارت های اجتماعی به بانوان جامعه هدف می پردازد.
وی آموزش مهارت های اجتماعی و ارتقاء توان تاب ‌آوری اجتماعی بانوان را در پیشگیری از آسیب‌ های اجتماعی موثر دانست و خاطر نشان کرد: با توجه به وجود آسیب های اجتماعی به ویژه در حاشیه شهرها، ضروری است در ارائه آموزش های توان افزایی و مهارت آموزی به بانوان نیز زنان ساکنان مناطق حاشیه شهرها در اولویت اجرا قرار گیرند.
سرپرست معاونت سیاسی-امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان همچنین به اهمیت نهاد خانواده در جامعه و به ویژه در شکل گیری هویت فرزندان و جلوگیری از آسیب های اجتماعی اشاره کرد و گفت: خانواده، مهمترین نهاد اجتماعی است که شرافت یا انحراف جامعه به آن بستگی دارد و در خانواده نیز نقش زنان در مدیریت خانواده و پیشگیری از آسیب های اجتماعی، انکار ناپذیر است.
شعبانی خانواده را حلقه اتصال فرد با جامعه عنوان کرد و افزود: در همه فرهنگ‌ ها، خانواده عامل شکل گیری هویت اجتماعی افراد است و اگر به این نهاد مقدس آسیبی وارد شود، جامعه آسیب خواهد دید.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر