خرداد ۲۳, ۱۳۹۷ کد خبر : 10614 اجتماعی اقتصادی بین‌الملل پربیننده ترین ها تصاویر خبری خبر عکس گفتگو گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی

عابران پیاده و موتورسیکلت سواران بیشترین افراد درگیر با تصادفات

عابران پیاده و موتورسیکلت سواران بیشترین افراد درگیر با تصادفات

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان گفت: عابران پیاده و موتورسیکلت سواران قانون گریز بیشترین افراد درگیر با تصادفات هستند. سرهنگ محمدرضا محمدی در گفت‌وگو با  جاهد خبر  منطقه گیلان،

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان گفت: عابران پیاده و موتورسیکلت سواران قانون گریز بیشترین افراد درگیر با تصادفات هستند.

سرهنگ محمدرضا محمدی در گفت‌وگو با  جاهد خبر  منطقه گیلان، در تشریح این خبر اظهار کرد: بر اثر بر خورد یک دستگاه خودرو پراید با عابر پیاده در بخش لشت نشاء و تصادف خودرو پراید ۱۱۱ با موتورسیکلت در شهرستان بندر انزلی، عابر پیاده ۷۵ ساله و راکب موتورسیکلت ۸۵ ساله جان خود را از دست دادند.

این مقام انتظامی عابران پیاده و موتورسیکلت سواران قانون گریز را بیشترین افراد درگیر با تصادفات در کلیه شهرستان‌های استان گیلان برشمرد، و افزود: عدم توجه کافی به جلو از سوی رانندگان که ناشی از عجله و شتاب بی مورد است، بیشترین علت بروز چنین حوادث رانندگی است.

سرهنگ محمدی عکس العمل ضعیف جسمانی افراد کهنسالی را که در سطح معابر تردد دارند، یکی از دلایل بروز چنین تصادفاتی دانست، و خاطرنشان کرد: استفاده از کلاه ایمنی و پروانه مجاز و صلاحیت لازم زمینه‌ساز استفاده صحیح از موتورسیکلت است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان در پایان ضمن اشاره بر ماده ۱۸۰ آئین نامه راهنمایی و رانندگی تاکید کرد: برابر این ماده قانونی رانندگان وسایل نقلیه باید کاملا به راه توجه کرده و از تمرکز لازم حین رانندگی برخوردار باشند تا شاهد چنین حوادثی در آینده نباشیم.

 

 

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر