خرداد ۲۹, ۱۳۹۷ کد خبر : 10799 اجتماعی استان‌ها اقتصادی بین‌الملل پربیننده ترین ها تصاویر خبری خبر سیاسی عکس گفتگو گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی
مدیرکل امور مالیاتی گیلان:

فرهنگ مالیاتی در جامعه نهادینه شود

فرهنگ مالیاتی در جامعه نهادینه شود

مدیرکل امور مالیاتی گیلان،فرهنگ مالیاتی را یکی دیگر از اهداف سازمان امور مالیاتی برشمرد و اضافه کرد: فرهنگ مالیاتی باید در جامعه نهادینه شود تا مردم آثار مالیات را لمس

مدیرکل امور مالیاتی گیلان،فرهنگ مالیاتی را یکی دیگر از اهداف سازمان امور مالیاتی برشمرد و اضافه کرد: فرهنگ مالیاتی باید در جامعه نهادینه شود تا مردم آثار مالیات را لمس کنند.

جواد انوری در گفت وگو با  جاهدخبر  منطقه گیلان، با اشاره به شعار سازمان امور مالیاتی، اظهار کرد: شعار ما این است که در سال ۹۷ یک سازمان محبوب داشته باشیم و تلاش می کنیم این شعار محقق شود.

وی افزود: تحقق درآمدهای مالیاتی باید بر مبنای اطلاعات دقیق صورت گیرد تا عدالت مالیاتی، اعتمادآفرینی و مودی مداری پدیدار شود.

مدیرکل امور مالیاتی استان گیلان، فرهنگ مالیاتی را یکی دیگر از اهداف سازمان امور مالیاتی برشمرد و اضافه کرد: فرهنگ مالیاتی باید در جامعه نهادینه شود تا مردم آثار مالیات را لمس کنند و بدانند مالیاتی که از آنان گرفته می شود، برای عمران و آبادنی کشور و به تبع آن استان هزینه می گردد.

این مقام مسئول، با بیان اینکه طرح جامع مالیاتی یکی از طرح های مدون و مدرن است، خاطرنشان کرد: از جمله مزیت های طرح جامع مالیاتی سیستم یکپارچه اطلاعات مالیاتی است.

وی ادامه داد: با اجرایی شدن این طرح می توان ضمن کاهش هزینه ها و رضایتمندی مودیان، فرار مالیاتی را به حداقل ممکن رساند.

انوری، با بیان اینکه از ابتدای سال ۸۷ تاپایان سال ۹۶ حدود یک هزار میلیارد تومان عوارض به شهرداری ها، دهیاری ها و فرمانداری های استان واریز شده است، گفت: انتظار می رود که مسئولین امر حداقل یک پارک یا خیابان به نام «مالیات» نامگذاری کنند تا مردم دریابند که مکان مذکور از محل پرداخت مالیات آنان ساخته شده است.

مدیرکل امور مالیاتی گیلان، ضمن تقدیر و تشکر از مودیان محترم مالیاتی، از کلیه مودیان خواست که تسلیم اظهارنامه  های خود را به روزهای آخر خرداد موکول نکنند تا بتوانند از معافیت های مالیاتی استفاده نمایند.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر