خرداد ۲, ۱۳۹۷ کد خبر : 9974 اجتماعی استان‌ها اقتصادی بین‌الملل پربیننده ترین ها تصاویر خبری خبر عکس عناوین کل اخبار فرهنگی گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی

گیلان ۱۴۰ هزار ورزشکار سازمان یافته دارد

گیلان ۱۴۰ هزار ورزشکار سازمان یافته دارد

رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی گفت: گیلان با داشتن حدود ۱۴۰ هزار ورزشکار سازمان یافته یکی از استان‌های برتر در این زمینه محسوب می‌شود. به گزارش جاهد خبر  منطقه گیلان،غلامرضا نوروزی

رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی گفت: گیلان با داشتن حدود ۱۴۰ هزار ورزشکار سازمان یافته یکی از استان‌های برتر در این زمینه محسوب می‌شود.

به گزارش جاهد خبر  منطقه گیلان،غلامرضا نوروزی در انتخابات ریاست هیات پزشکی ورزشی گیلان،اظهار کرد:سه میلیون و ۶۰ هزار ورزشکار به صورت سازمان یافته در کشور فعالیت دارند، این تعداد ورزشکار مربوط به پایان سال ۹۶ است که یک رکورد محسوب می‌شود، البته تعداد افرادی که در ایران به ورزش مشغولند به طور حتم بیش از این رقم است.

وی افزود:گیلان با داشتن حدود ۱۴۰ هزار ورزشکار سازمان یافته یکی از استان‌های برتر در این زمینه محسوب میشود.

رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی گفت:فدراسیون پزشکی ورزشی که از سال ۶۹ فعالیت خود را آغاز کرده،به عنوان تنها فدراسیونی است که بودجه نمی‌گیرد و خودکفاست چون درآمد این فدراسیون از محل صدور کارت‌های بیمه ورزشی تامین میشود.

نوروزی با اشاره به فعالیت‌های مهم این فدراسیون در سالجاری، بیان کرد:ساخت یک کلینیک پزشکی مجهز را در تهران آغاز کرده و امیدواریم که این کلینیک پزشکی به زودی راه اندازی شود.

رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی اضافه کرد:ما به عنوان دبیر کل مبارزه با دوپینگ نیز فعالیت داریم و یکی از محورهای مهم ما آموزش و تست دوپینگ برای جلوگیری از مصرف مواد نیروزا و دوپینگ است.

وی به فواید روزه داری نیز اشاره کرد و افزود:روزه گرفتن در دو بخش فواید شگرفی دارد که یکی در بخش معنوی است که در تقویت روحیه دینی نقش موثری دارد؛دومین فایده روزه داری در بخش سلامت جسمانی است چون اکثر بیماری‌ها بر اثر پرخوری ایجاد می‌شود و روزه باعث می‌شود که دستگاه گوارش با استراحت مواجه شود که این امر در سلامت جسمانی نقش موثری دارد.

گفتنی است؛انتخابات ریاست هیات پزشکی ورزشی گیلان در رشت برگزار شد که سرانجام کیوان اسدپور با کسب ۱۵ رای از ۱۸ آرای ماخوذه به عنوان رئیس جدید این هیات منصوب شد.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر