تیر ۲۵, ۱۳۹۷ کد خبر : 11481 اجتماعی استان‌ها اقتصادی بین‌الملل پربیننده ترین ها تصاویر خبری خبر عکس عناوین کل اخبار گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی
استاندار گیلان :

آمایش سرزمینی برنامه‌ای برای رسیدن به آینده‌ای مطلوب است

آمایش سرزمینی برنامه‌ای برای رسیدن به آینده‌ای مطلوب است

استاندار گیلان هدف از تهیه آمایش سرزمینی را رسیدن به آینده مطلوب برای استان توصیف کرد و افزود: آمایش سرزمینی، ارتقاء کیفیت زندگی افراد جامعه را به همراه خواهد داشت.

استاندار گیلان هدف از تهیه آمایش سرزمینی را رسیدن به آینده مطلوب برای استان توصیف کرد و افزود: آمایش سرزمینی، ارتقاء کیفیت زندگی افراد جامعه را به همراه خواهد داشت.

به گزارش جاهد خبر  منطقه گیلان، دکتر مصطفی سالاری در نشست بررسی برنامه آمایش سرزمینی گیلان که در سالن شهید انصاری استانداری برگزار شد بر ضرورت شناسایی و تحلیل صحیح اهداف بنیادین توسعه‌ای استان تأکید کرد و گفت: باید وضعیت موجود و مطلوب در بخش‌های مختلف کشاورزی، خدمات، صنعت، تجارت و سهم آن در اشتغال و تولید ناخالص استان تعیین شود.

استاندار گیلان بر لزوم مشخص کردن توازن استقرار جمعیتی در تهیه آمایش سرزمینی گیلان تأکید کرد و افزود: توازن استقرار جمعیتی در استان قابل برنامه‌ریزی است.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان  اینکه در تهیه این سند باید ضمن استقرار الگوی کشت در بخش کشاورزی استان، تفاوت میزان بهره‌وری در سطح واحد با کشورهای پیشرفته نیز مشخص شود، تصریح کرد: باید چارچوب کلی در مزیت‌ها و الگوی کشت کشاورزی در این سند تعیین شود.

استاندار گیلان بر ضرورت پهنه‌بندی استان در بخش‌های مختلف صنعت، ابریشم، چوب و کاغذ، کشاورزی و … تأکید و خاطرنشان کرد:باید با تعیین راهبرد کلی در جهت توسعه استان گام برداریم.

وی استخراج کریدورهای توسعه و مزیت‌های رقابتی و نسبی استان و تمرکز برروی آن در برنامه آمایش سرزمین گیلان را ضروری دانست و اظهار کرد: انتظار داریم در این سند راهکارهای اصولی در جهت رشد و شکوفایی استان تعیین شود.

استاندار گیلان با یادآوری محروم شدن گیلان از داشتن صنعت در دهه ۶۰ خاطرنشان کرد: در آن دوران با کشاورزی خواندن استان، گیلان را از منابع حمایتی دولت در بخش صنعت محروم ساختند.

وی گفت: در تهیه برنامه آمایش سرزمین باید باتوجه ویژه به بخش صنعت سازگار با محیط زیست در جهت جبران عقب ماندگی‌ها تلاش کنیم.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه دولت بخش عمده‌ای از منابع خود را در حمایت از صنایع سوق می‌دهد، افزود: باید با برنامه‌‌ریزی دقیق و اصولی و بهره‌گیری از حمایت‌های دولت جهت استقرار صنایع سازگار با محیط زیست در استان گام برداریم.

در این نشست مجری برنامه آمایش سرزمینی گیلان گزارشی از مطالعات صورت گرفته جهت تهیه این سند پرداخته  و با رهنمود و دستورات استاندار گیلان تصمیمات لازم در هر بخش اتخاذ شد.

 

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر