تیر ۲۵, ۱۳۹۷ کد خبر : 11497 اجتماعی استان‌ها اقتصادی بین‌الملل پربیننده ترین ها تصاویر خبری خبر خبرهای مهم سیاسی عکس عناوین کل اخبار گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی
وزیر آموزش و پرورش :

جای فرهنگ بسیجی در کلاس های درس خالی است

جای فرهنگ بسیجی در کلاس های درس خالی است

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه، امروز به فرهنگ شهید حججی نه تنها در دستگاه تعلیم و تربیت بلکه در بخش های مختلف نیازمندیم، تقویت روحیه و فرهنگ بسیجی

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه، امروز به فرهنگ شهید حججی نه تنها در دستگاه تعلیم و تربیت بلکه در بخش های مختلف نیازمندیم، تقویت روحیه و فرهنگ بسیجی در کلاس های درس را بسیار ضروری دانست.

سید محمد بطحایی روز دوشنبه در آئین چهاردهمین جشنواره علمی – فرهنگی فرهنگیان بسیجی اظهار داشت: باید به بچه ها بیاموزیم که اگر کسی زمین خورد چگونه دستش را بگیریم، با بچه ها باید مهارت تحمل کردن و صبوری در برابر سختی ها و نگاه به افق و چشم انداز را تمرین کنیم.
وی، از خود گذشتگی و در نظر گرفتن منافع جمعی را از دیگر موضوعاتی دانست که باید دانش آموزان در کلاس درس آن را تمرین کنند؛ مسائلی که به گفته بطحایی جای آنها در مدارس خالی است و تمامی این موارد محقق نمی شود مگر اینکه فرهنگ و روحیه بسیجی در بین بچه ها تقویت شود.
وزیر آموزش و پرورش بیان داشت: راه نجات نظام آموزشی و پرورشی این است که روحیه بسیجی را ابتدا در خودمان به عنوان کسانی که دهه شصت و اتفاقات جزیره مجنون و خرمشهر را دیده تقویت کرده و این روحیه را به دانش آموزان به عنوان نسل آینده کشور منتقل کنیم.
بطحایی اضافه کر : در ماه های اخیر دشمنی دشمنان و بعد از آن سردمداران آمریکا به اوج رسیده و شرایط کشور را اندکی دشوار کرده است که پیش‌بینی می‌شود اگر به این ترتیب جلو برود از حیث اقتصادی وضعیت سختی را برای مردم ما رقم زده شود.
وی تصریح کرد: ناجوانمردی دشمنان به ویژه آمریکا و عهد شکنی آنان در برجام، اهداف شوم آمریکا را برای کسانی که چشم بصیرت دارند بیش از گذشته روشن ساخت و یک بار دیگر ماهیت این حاکمیت نژادپرست و مطلق خواه را برای مردم جهان آشکار کرد.
وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه گذر این وضعیت برای ما که به ویژه در سال‌های بعد از انقلاب با شرایط سخت تری مواجه شده ایم و اکنون به عنوان یکی از کشورهای قدرتمند در دنیا و خاورمیانه مطرح هستیم، دشوار نیست، به برگزاری المپیاد جهانی زیست شناسی از ۲۴ تا ۳۰ تیر ماه در تهران اشاره کرد و گفت : حضور ۷۱ کشور که ۲۳ کشور آن اروپایی هستند در شرایطی که دشمنان سعی دارند ایران را حامی تروریست به جهانیان معرفی کنند برای ما یک افتخار بزرگ است.
بطحایی با بیان اینکه همه این موفقیت ها در سایه ایثارگری و دلاورمردی شهدا به دست آمده است، ادامه داد: حتما از این شرایط سخت و شمشیری که علیه ایران از غلاف بیرون آمده، سرفراز خارج خواهیم شد به شرط اینکه روحیه بسیجی را در خود تقویت کنیم.
وی یادآورشد: وضعیت کنونی کشور در مقایسه با شرایط سخت سال های دفاع مقدس و بعد از آن، شرایط بحرانی نیست این مطلب را رهبر معظم انقلاب نیز در دیدار روز گذشته با هیات دولت نیز عنوان کردند و اشاره داشتند که خدمتگزاری در شرایط سخت همانا ثوابش مضاعف خواهد بود.
چهاردهمین جشنواره علمی – فرهنگی فرهنگیان بسیجی کشور با تجلیل از ۳۶ مقاله برتر در ساختمان شهید رجایی وزارت آموزش و پرورش به کار خود پایان داد.

 

 

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر