تیر ۳۰, ۱۳۹۷ کد خبر : 11568 اجتماعی استان‌ها اقتصادی بین‌الملل پربیننده ترین ها تصاویر خبری سیاسی عکس عناوین کل اخبار گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی
معاون آموزشی جهاددانشگاهی گیلان عنوان کرد:

ظرفیت آموزش سالانه ۲ هزار نفر در آموزش‌های کوتاه مدت جهاد دانشگاهی گیلان

ظرفیت آموزش سالانه ۲ هزار نفر در آموزش‌های کوتاه مدت جهاد دانشگاهی گیلان

معاون آموزشی جهاددانشگاهی گیلان گفت: مرکز آموزش‌های کوتاه مدت جهاد دانشگاهی گیلان ظرفیت آموزش سالانه ۲ هزار نفر در گروه‌های آموزشی مختلف و ۱۵۰هزار نفر ساعت آموزش را دارد. مهندس

معاون آموزشی جهاددانشگاهی گیلان گفت: مرکز آموزش‌های کوتاه مدت جهاد دانشگاهی گیلان ظرفیت آموزش سالانه ۲ هزار نفر در گروه‌های آموزشی مختلف و ۱۵۰هزار نفر ساعت آموزش را دارد.

مهندس هاشمی در گفت‌وگو با  جاهد خبر منطقه گیلان، با اشاره به اهداف برگزاری آموزش‌های کوتاه مدت در جهاد دانشگاهی گیلان اظهار کرد: آموزش‌های کوتاه مدت در جهاددانشگاهی گیلان با هدف توسعه منابع انسانی و افزایش قابلیت‌های تخصصی افراد متناسب با تحولات علمی، اقتصادی و فرهنگی کشور بنیان نهاده شده است، تا در سایه آن کارایی لازم برای پذیرش و ایفای مؤثر وظایف اجتماعی و شغلی کسب شود.

وی تصریح کرد: معاونت آموزشی با شناسایی جوامع هدف، تعریف دوره‌های آموزشی کاربردی و اشتغال محور، تدوین برنامه‌ها، دوره‌های آموزشی کاربردی و مطلوب و همچنین استفاده از اساتید متخصص و مجرب توانسته در زمینه دوره‌های آموزشی کوتاه مدت عمومی، تخصصی، تخصصی پیشرفته برای آموزش کارکنان نهادها، سازمان‌های دولتی، خصوصی و فراگیران آزاد فعالیت کند.

معاون آموزشی جهاددانشگاهی گیلان با تاکید بر این‌که فعالیت‌های کوتاه مدت این مجموعه با داشتن مجوزهای لازم از سوی نهاد و سازمان‌های مرتبط کشوری برگزار می‌شود، گفت: این مجموعه در زمینه آموزش‌ دوره‌های آموزشی عمومی و تخصصی از معاونت آموزشی دفتر مرکزی جهاددانشگاهی، مجوز برگزاری دوره‌های آموزشی عمومی و تخصصی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مجوز برگزاری دوره‌های آموزشی عمومی و تخصصی شغلی کارکنان دولت از معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی ریاست جمهوری و مجوز برگزاری دوره‌های آموزشی الزامی فناوری اطلاعات ویژه کارکنان دولت از سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و همچنین دوره‌های آموزشی اشتغال محور از وزرات کار، تعاون و رفاه اجتماعی فعالیت دارد.

هاشمی با اشاره به وجود دو مرکز کوتاه مدت کارکنان دولت در رشت، گفت: تعداد سازمان‌‌های طرف قرارداد مرکز آموزش کوتاه مدت تخصصی شماره ۱ از سال ۹۲ تا ۹۶ از ۹ دستگاه اجرایی به ۳۰ دستگاه اجرایی و تعداد دوره‌های آموزشی اجرا شده در مرکز از ۸۸ دوره به ۲۲۶ دوره ارتقا پیدا کرد.

وی با اشاره به افزایش ۱۰۰ درصدی تعداد فراگیران مرکز براساس برنامه توسعه پنجم، افزود: تعداد فراگیران در سال ۹۶ به ۱۴هزار نفر افزایش یافت و پیش بینی برای سال ۹۷ ارتقای سطح آموزش برای ۲۲هزار نفر است.

معاون آموزشی جهاددانشگاهی گیلان با بیان این‌که مرکز آموزش کوتاه مدت تخصصی شماره ۲ (فراگیران آزاد) با هدف توسعه در دو بخش تربیت نیروی انسانی ماهر و توسعه دانش راه‌اندازی شده است گفت: این مرکز در ۷ گروه آموزشی زبان‌های خارجی، علوم انسانی، کامپیوتر، علوم پزشکی، فنی و هندسی، کشاورزی و منابع طبیعی و صنایع دستی و فرهنگ و هنر فعالیت آموزشی دارد.

هاشمی با بیان این‌که این مرکز ظرفیت آموزش سالانه ۲ هزار نفر در گروه‌های آموزشی مختلف و ۱۵۰هزار نفر ساعت آموزش را دارد، یادآور شد: عمده مراجعان این مرکز با هدف افزایش مهارت‌های منجر به اشتغال در گروه‌های علوم پزشکی و علوم انسانی در رشته‌های تکنسین داروخانه، فوریت‌های پزشکی و کمک‌های اولیه، تربیت نیروی پذیرش در آزمایشگاه تشخیص طبی و گیاهان دارویی است.

وی افزود: عمده مراجعان این مرکز در گروه علوم انسانی نیز در رشته‌های تربیت معلم مدارس ابتدایی، تربیت مربی پیش از دبستان و حسابدار جامع بازار کار است.

معاون آموزشی جهاددانشگاهی گیلان ادامه داد: مرکز مذکور با تکیه بر توسعه آموزش‌های حیطه فنی و مهندسی در شاخه عمران و معماری اقدام به برگزاری کارگاه‌های آموزشی متنوعی از جمله فرصت‌های شغلی در حوزه عمران و معماری و همچنین دوره‌های مختلف مدیریت فنی نموده است.

هاشمی یکی دیگر از گروه‌های فعال این مرکز را کارگروه صنایع دستی و فرهنگ و هنر عنوان کرد و گفت: این مرکز با تنوع دوره‌ها، امکان ایجاد تولید در زمینه‌های مختلف صنایع دستی را دارد. همچنین به منظور توسعه آموزش‌های تخصصی کوتاه‌مدت و افزایش میزان بهره‌مندی فراگیران از این آموزش‌ها، این معاونت برنامه توسعه مراکز آموزشی بصورت آزمایشی در شهرستان بندر انزلی، لنگرود و تالش را در دستور کار خود قرار داده است .

وی اضافه کرد: از جمله اهداف این برنامه افزایش ظرفیت آموزشی به ۳۵۰۰نفر در دوره‌های مختلف معادل ۲۵۰هزار نفر ساعت آموزش در سال جاری است.

معاون آموزشی جهاددانشگاهی گیلان افزود: توسعه آموزش‌های جدید مهارت محور در راستای ایجاد اشتغال و تربیت نیروی ماهر به منظور حل مشکل اشتغال جوانان با هماهنگی سایر سازمان‌های مرتبط، تولید محتوای آموزشی و توسعه آموزش‌های الکترونیک و مجازی از راه کارهای افزایش سطح دسترسی فراگیران و ایجاد زمینه‌های آموزشی نوین از اهداف این مرکز است.

هاشمی یادآور شد: علاوه بر دو مرکز فوق، معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی استان گیلان با بهره‌گیری از نیروهای متخصص، جوان و با استفاده از سیستم‌ها و تکنولوژی‌های مدرن در سال‌های اخیر مدل جدیدی از آموزش را تعریف و پیاده سازی و پشتیبانی کرده است.

وی با بیان این‌که در این راستا سامانه مجازی «سیستم مدیریت آموزش (LMS) » در سال نخست راه‌اندازی، پرسنل ۹ دستگاه اجرایی را از طریق این سامانه تحت آموزش قرار داد و تا پایان سال ۹۶ با تقویت نیروی انسانی متخصص و برنامه‌ریزی بلند مدت توانست پرسنل ۲۷ دستگاه اجرایی را با آموزش مجازی آشنا نماید گفت: همچنین در سال ۹۶ بصورت همزمان با سراسر کشور برای ۲۵۰۰ نفر از آموزش دهندگان نهضت آزمون مجازی آنلاین از طریق این سیستم برگزار شد.

معاون آموزشی جهاددانشگاهی گیلان با بیان این‌که برگزاری دوره‌های تخصصی و شغلی برای کارکنان دولت از طریق این سامانه با بهترین کیفیت آموزش اجرا و پشتیبانی می‌شود، گفت: علاوه بر آموزش به صورت غیر متمرکز که موجب صرفه‌جویی در زمان و کاهش هزینه‌های آموزش فراگیران دستگاه‌های دولتی و آزاد شده است. سامانه مجازی این معاونت توانایی اجرای دوره‌های آموزشی و آزمون به صورت آنلاین و آفلاین را داشته و در زمینه‌های آموزش‌های محاوره‌ای، ویدیویی، موبایل و واقعیت افزوده دارای تجارب اجرایی و علمی مناسب است.

هاشمی خاطرنشان کرد: پس از اتمام دوره‌های آموزشی به فراگیران گواهینامه معتبر از سوی جهاد دانشگاهی اعطا خواهد می‌شود.

علاقمندان به کسب اطلاعات بیشتر از سر فصل‌های آموزشی و استفاده از امکانات آموزشی این معاونت می‌توانند به نشانی‌های رشت میدان فرهنگ جنب فروشگاه ساختمان مرکز آموزش کوتاه مدت شماره ۲ جهاد دانشگاهی (مختص فراگیران آزاد ) مراجعه و یا با شماره تماس ۰۱۳۳۳۳۳۹۸۰۰ تماس حاصل نمایند.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر