تیر ۱۷, ۱۳۹۷ کد خبر : 11276 اجتماعی استان‌ها اقتصادی بین‌الملل پربیننده ترین ها تصاویر خبری خبر عکس عناوین کل اخبار گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی

قطعی برق و کلاف سردرگمی

قطعی برق و کلاف سردرگمی

رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت گیلان، گفت: واحدهای تولیدی به دلیل مشکلات و خسارت‌های بوجود آمده در قطعی‌های اخیر به طور مکرر تماس‌ می گیرند. به گزارش  جاهد خبر منطقه گیلان،

رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت گیلان، گفت: واحدهای تولیدی به دلیل مشکلات و خسارت‌های بوجود آمده در قطعی‌های اخیر به طور مکرر تماس‌ می گیرند.

به گزارش  جاهد خبر منطقه گیلان، فرهاد دلق پوش، در جلسه هم اندیشی واحدهای تولیدی با موضوع مسائل مرتبط با برق، هدف از برگزاری این جلسه را مدیریت هدفمند مشکلات مرتبط با قطعی‌های برق اخیر عنوان کرد و گفت: با توجه به مشکلات و خسارت‌های بوجود آمده در قطعی‌های اخیر و تماس‌های مکرر واحدهای تولیدی در این خصوص، تصمیم گرفتیم این موضوع را در قالب نشستی با حضور مدیران مختلف بخش های گوناگون تولید و صنعت مطرح کنیم.

وی افزود: خواسته واحدهای تولیدی این است که در صورت نیاز به قطعی برق در این واحدها این موضوع پیش از وقوع اعلام شود.

رئیس سازمان صنعت و معدن و تجارت گیلان در ادامه با اشاره به مشکل مورد نظر پیشنهاد داد: یک سامانه ارتباطی ویژه برای فعالان حوزه صنعت و معدن در شرکت های برق منطقه ای ایجاد شود.

افزایش دما برای بخش صنعت مشکلات ایجاد کرد

بلبل‌آبادی مدیرعامل برق منطقه‌ای گیلان نیز با اشاره به افزایش قابل توجه مصرف برق در کل کشور در روزهای اخیر گفت:در هفته اخیر به دلیل افزایش دما و بالارفتن مصرف برق، مشکلاتی را برای بخش صنعت ایجاد شد که این موضوع کشوری است.

وی افزود: در صورت صرفه جویی حدود ده درصدی میزان مصرف برق در کل کشور در این ایام مشکلی در زمینه برق نخواهیم داشت.

طالبی مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان در ادامه این جلسه نیز گفت: تلاش ما این است که برق صنایع دچار مشکل نشده و قطع برق در این بخش نداشته باشیم.

به شرکتها در زمان‌هایی که قطع برق ضروریست، اطلاع رسانی خواهد شد  

وی افزود: برای اطلاع‌رسانی مناسب به شرکتهای تولیدی در زمان‌هایی که قطع برق از بالا ضروری است برنامه‌ریزی لازم صورت خواهد گرفت.

وی تصریح کرد:مقرر شده است  «کمیته انرژی» در زمینه  پیگیری و تامین امور برق، گاز و آب صنایع تشکیل شود.

این کمیته با حضور ادارات و تشکل های مرتبط با موضوع در سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان تشکیل می شود تا از این به بعد مسائل مربوط به این حوزه با برنامه ریزی های بلند مدت و هماهنگی های کامل ادارت و نهادهای دولتی مدیریت شود.

 

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر