تیر ۱۷, ۱۳۹۷ کد خبر : 11270 اجتماعی استان‌ها اقتصادی بین‌الملل پربیننده ترین ها تصاویر خبری خبر عکس گفتگو گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی

مصرف برق در گیلان حدود ۲۲ درصد افزایش یافت

مصرف برق در گیلان حدود ۲۲ درصد افزایش یافت

مدیر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق گیلان گفت: مصرف برق در استان طی حدود ۱۰ روز گذشته (همزمان با آغاز گرما) ۲۲درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش

مدیر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق گیلان گفت: مصرف برق در استان طی حدود ۱۰ روز گذشته (همزمان با آغاز گرما) ۲۲درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافت.

حمیدرضا حکمت روز یکشنبه در گفت و گو با  جاهد خبر  افزود: اوج مصرف برق گیلان روز پنجشنبه چهاردهم تیرماه جاری به یکهزار و ۴۸۴ مگاوات رسید که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش حدود ۲۲ درصدی را نشان می دهد.
وی تصریح کرد: این آمار در حالیست که اوج مصرف گرما در کشور ،یازدهم تیرماه جاری و به میزان ۵۶ هزار و ۶۷۲ مگاوات ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان دهنده افزایش هشت درصدی است.
وی علت افزایش مصرف برق طی روزهای اخیر را ؛ گرمای بی سابقه در این مقطع زمانی و افزایش مصرف مشترکان عنوان کرد.
حکمت از شهروندان خواست تا بدلیل افزایش دمای نسبی و حفظ پایداری شبکه طی روزهای آتی همچنان مدیریت مصرف بهینه را داشته باشند و مدیریت اضطراری بار نیز فعال است.
به گفته مدیر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق گیلان؛ تعرفه برق برای شهروندان گیلانی گرمسیری نوع ۴ از پانزدهم خرداد تا پانزدهم شهریور ماه اعمال می شود و از تخفیف برخوردار است.
وزارت نیرو تاکید کرده است که فقط با ۱۰ درصد کاهش مصرف دیگر نیازی به خاموشی (مدیریت اضطراری بار )در کشور نیست.
با راهکارهایی ساده همچون تنظیم ترموستات کولر بین دمای ۲۳ تا ۲۵ درجه، نصب سایبان بر روی موتور کولر، خاموش کردن لامپ های اضافی و استفاده از لامپ های کم مصرف و همزمان مصرف نکردن وسایل پر مصرف برقی می توان خاموشی ها را کاهش داد.
همچنین مشترکان در ساعت های اوج مصرف از ساعت ۱۲ تا ۱۷ و در شب از ساعت ۲۰ تا ۲۴ از لوازم برقی پر مصرف نظیر اتو، ماشین لباس شویی، جارو برقی، فر برقی و سشوار استفاده نکنند.
گیلان بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار مشترک دارد که حدود ۸۰ درصد مشترکان خانگی هستند و حدود ۵۰ درصد مصرف برق استان مربوط به آنهاست.

 

 

 

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر